Görmüyorsun hiç

48.8K 2.2K 783
                  

...

İğrenç bir sabaha uyandım.Evet,tam anlamıyla iğrenç bir sabaha!
Şu an sadece dört buçuk saatlik uykunun üzerineyim ve gözlerim kapanmak için savaş veriyordu irademle.

Akşam eve geldiğimde görmeyi hiç beklemediğim Kerem ve Demir hocayla küçük çaplı bir şok yaşamıştım.
Neden geldiklerinin asıl sebebi de benim babamın yanına oturmamla Krem Hocanın dün olan olayı açmasından anlaşılmıştı.

Aslında şaşırmıştım.Bir öğretmen ayağına kadar gelip senden özür dileyecek.İhtimal vermezdim ama ihtimalleri aşmıştı Kerem Hoca.

Asla ama asla bana terbiyesiz dediğini söylememiş sadece benim anlayacağım şekilde üstü kapalı onun için özür dilemişti.

Duygusal performansına karşılık göz devirmiştim.Benim için hiç içten bir özür dileme olmamıştı.Hem bir de ne dedi biliyor musunuz?

'Melekle aramızda ufak bir atışma oldu.Birbirimize karşı sesimizi yükselttik ve Melekin kalbini kırdığım için üzüldüm, hiç bir öğrencimle aramın bozuk olmasını istemem.'

Üzülmüşmüş.Ağlamadıysa inanmam dediğine.

Babam olayları kavramdan kopuk kopuk dinlemiş konudan bir şeyler kavradığı da ise ;

'Estağfurullah hocam ne özürü.Madem Melek de size karşı sesini yükselterek konuşmuş o zaman onunda sizden özür dilemesi gerekir."dediğinde bana bakmış ve özür dilememi söylemişti.

Ya ne alaka ne alaka?Yüzbaşımı o an orada ümüğüne sarılmamak için kendimi zor tutmuştum.Adam ne güzel özür dilemişti ben dilesem o anki eğlencem yerle bir olurdu.

Ve ve ve sizce imdadıma kim yetişti.Hadi ama sadece bir beyin nöronu kullanın.Evvet doğru cevap.Demir dediniz değil mi?

Demir hoca birden ayaklanmıştı.

"Biz artık gidelim.Önemli işlerimiz var,malum geç de oldu."diyerek konuyu dağıttığında bana bakıp göz kırpmıştı.

Bakın size yemin ediyorum orada bir bacaklarım boşaldı yere düşmemek adına babamın koluna tutunup hocamın gözleri önünde bir rezilliğe imza attığım evet doğrudur.Ama çok güzel göz kırpmıştı amip.

Babam ısrarla aşkam yemeğine kalmalarını söylediğinde gösterdiği azim ve performansı işinde göstermezken hocalarım tatlı bir dille reddetmişti babamı.

İkisi gittiğinde derin bir nefes alıp vermiş babamın olayın aslını öğrenme çabalarına 'yorgunum ve biraz dinlenip ders çalışacağım' diyerek son vermiştim.

Odama girdiğim an telefona sarılmıştım.Bizimkilerin durumunu öğrenmek adına mesaj attığımda ilk cevap veren Açelya olmuştu.

'Yok be kızmadı.Olayı biraz abartıp söylediğim için etütte farkımı ortaya koyup yarım çıktığımdan dolayı başımı okşayıp harçlık bile verdi.Ben iyiyim cano ama o7 için sanırım helva kavurmaya başlayalım.'

Gülmüştüm mesajına ama Furkan'ı daha bi merak etmeye başlamıştım.Babası biraz katı ve sinir küpüydü.Hemen herşeye sinirlenip ama hemen de siniri bir anda yok olan biriydi.Saman alevi gibiydi siniri.

Dakikalar dakikaları kovalarken en sonunda atılan mesajın gösterdiği zaman dilimi saat üç sularıydı ve ben hayvan gibi ders çalıştığım için mesajına dört gibi bakabilmiştim.

'İyiyim Kaptanım pek kızmadı ama bir daha böyle bir şeyle karşısına gelmemem için yarım saat konuşup durdu.Ha bir de telefonumu aldı ama sabah verecek.Şu an gizlice mesaj atıyorum.Kıymetimi bilin lan şşxjclecj'

Dershane Hocam Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin