Kiraz Çiçeği Şenliği

5K 268 138
                  

🍒🍒🍒

Selamm :)

İlham perilerim Kim Taehyung'un foto folyosunu görünce bana sağdan soldan geldiler ve bu fici yazdım ve ilk bölümü yayınlıyorum. Yorum yapmadan geçmeyin lütfen. İyi okumalar :)

Kim Krallığı topraklarında insanlar barış ve huzur içinde yaşıyorlardı. Kral Kim elli yıl boyunca kendini halkınının refah içinde yaşamasına adamış ve bunu başarmıştı da. Öyleki tek düşmanları olan Jeon Krallığıyla, yaptığı anlaşma sayesinde savaş olmadan, kan dökülmeden iki krallık kendi sınırları içinde güzel bir şekilde yaşamaya devam etmişlerdi.

Kral'ın ölümüyle halk endişe ve derin bir hüzüne kapılmışlardı lakin bu çok uzun sürmedi. Çünkü Kral'ın tek oğlu olan Kim Taehyung tıpkı babasının yolundan ilerleyen adalet ve barış için elinden geleni yapan tek varisti. Ve ülkenin başına geçtikten sonra halk onu kolayca benimsemişti. Böylece ülkede ki keder tez vakitte bitmiş eski güzel günlerdeki gibi yaşamlarına devam etmişlerdi.

"Kralım ulağınız Park Jimin, Jeon hanedanlığından yeni bir mektup getirdi."

"Hemen gelsin, sen çekilebilirsin Chris"

Chris Kral'ın sağ koluydu, onun bir nevi eli ayağıydı ve her türlü konuda yardımcısıydı. Küçük yaştan beri tanıdığı bu çocuğa Kral fazlasıyla güveniyordu, Chris de bu güvene ve sevgiye layık olmak için elinden geleni yapıyordu.

Kim Taehyung görkemli tahtından kalkıp sarayın bahçesine bakan terasına doğru ilerledi. Bahçe cıvıl cıvıldı renk renk çiçekler ve kiraz ağaçlarıyla doluydu. Pembe çiçek açmış ağaçlara baktıkça içi sıcacık oluyordu yeni Kral'ın.

Park Jimin Kralının önünde saygıyla eğilip elindeki Jeon mührünü taşıyan mektubu ona uzattı. Kral uzun kemikli parmaklarını mektuba sarıp aldıktan sonra vakit kaybetmeden mührü koparıp açtı.

Kim Krallığı'nın yeni Kralını saygıyla selamlarım.

Babanızın erken ölümü için üzüntülerimi dile getirmek isterim. Bilge ve yüce gönüllü bir Kraldı kendileri. Sizinde aynı yolda ilerleyeceğinize dair güvenim tamdır. Anlaşmayı Yeni Kralla yenilemek için ve baharın gelişini kutlamak adına yapılan Kiraz çiçeği şenliğimize davetimi kabul ederseniz çok mutlu olurum.

Prens Jeon Jungkook

Kim Taehyung mektubu okuduktan sonra düşünceli görünüyordu. Bunun sebebi Jeon hanedanlığına ve onun genç Prensine güvenmemesiydi. Prens Jeon hakkında kulağına çalınan bir takım şeyler vardı. Bunlardan biri onun dengesiz ve gizemli hareketleri olduğuyla ilgiliydi. Öyleki gündüzleri saray işleriyle ilgilenmez, geceleri tercih ederdi. Sarayı baştan aşağı siyah mermerlerle ve çıplak insan fotoğraflarıyla kaplatması da cabasıydı. Onun karanlık bir yanı olduğu aşikardı, aklından geçenleri anlamak zor olacaktı, böyle demişti ulağı Park Jimin.

"Park, derhal Jeon hanedanlığına davetlerine icabet edeceğim hakkında bir mektup götür. Bakalım gizemli Prensimiz nasıl biriymiş görmek için sabırsızlanıyorum"

Jimin önünde eğilerek odadan ayrıldı. Kim Taehyung yüzünde alaycı bir gülüşle tekrar tahtına geçti. Elmas ve zümrüt yüzüklerle dolu parmaklarını çenesine sarıp hafif çıkmış sakallarını okşadı. "Prens Jeon..." fısıldadı boş ve geniş taht odasına. Sesi yüksek tavanlı ve oldukça gösterişli odada yankılanıp ona geri döndü. Odanın içerisinde yapayalnızdı, ailesinden geriye kimse kalmamıştı. Onun da bir aile kurma zamanı gelmişte geçiyordu.

On sekizine girdiğinden itibaren babası onun için ülkenin en önde gelen ailelerden hatta başka Krallıklardan Prensesler seçmişti evlenmesi için. Ama Kim Taehyung her seferinde başka bir bahaneyle hepsini geri çevirmişti. Oysa genç Kral oldukça yakışıklı, uzun boylu ve güçlü bir vücuda sahipti. Onun eşi olmak isteyen bir sürü güzel kadın vardı lakin genç Kralın evlenesi yoktu.

Bloody Love // taekookHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin