lvehimler

Neden güvenmiyorsun insanlara?"

lvehimler

Çünkü insanlar adi Loriana, çünkü çıkarları için seni incitmeyecek tek bir insan yok. Onlar için senin hissettiklerinin hiçbir önemi yok söylediklerinin de öyle ve bu asla değişmeyecek.'
Reply

lvehimler

Daha fazla kırılmamak adına etrafıma ördüğüm yüksek duvarlar, üzerime çöktü.
     Gidip birilerini öldürmek, birilerine küfür etmek ve birilerine sımsıkı sarılmak istedim.
     Bağırmak istedim, sonsuz acımı!
     Bir caddenin ortasında hıçkıra hıçkıra ağlamak istedim.
     Gırtlağıma parmak sokup içimde biriken nefretleri kusmak istedim.
     Özür dilemek istedim birilerinden…
     Bu içime kapanmışlığımın zincirlerini kırmak istedim.
     Güçlü gözükmek değil, güçlü olmak istedim

lvehimler

Unutmuş gibi yaptığım her şeyi hatırlıyorum. Biliyorum hangi acımın hangi yarama denk düştüğünü. Sırf bu yüzden Loriana, aynaya bakarken gözlerimi kaçırıyorum. Ne olur kimseye söyleme ama, çok yoruldum.

lvehimler

mesela balkon, o evin bir parçası ama sokakta ve soğukta. kendimi sana başka türlü anlatamıyorum.

lvehimler

mesela dizlerim, ayakta kalmama yardım etmeliydi ama ben hep iki dizimin üstündeyim. kendimi sana başka türlü anlatamıyorum.
Reply

lvehimler

mesela çiçeğim, gönül ağrım sana çok yakın ama sana uzağım. kendimi sana başka türlü anlatamıyorum.
Reply

lvehimler

Sorun şu ki Tanrım, gömleğim önden yırtıldı. Gömleğim önden yırtıldı ve artık hiç kimseye masumiyetimi ispat edemiyorum. Bu bir kaza sadece ve sonucu değiştirmiyor. Kuyuda saklanıyorum uzun yıllardır. Gelip geçen kervanlardan saklıyorum kendimi. Esir olmak korkusu, pazarlarda satılmak korkusu yapışıyor boğazıma. Kendi karanlığımda boğulmayı seçiyorum. Dışarı çıktığımda gökyüzünü ciğerlerime çekip, çocukları havasız bırakmak endişesi var üzerimde. Böylesi garip ve bir o kadar saçma endişeler taşıyorum. Oysa ne Meryem’in iffetinden şüphe etmişliğim var ne de Magdalena’ya bir tek taş attım.
     Gömleğim önden yırtıldı ve artık kimseye anlatamıyorum suçsuzluğumu.

lvehimler

Sorun şu ki Tanrım; gömleğim bir kavgada önden yırtıldı ve ben kimselere anlatamıyorum. Kimseler inanmıyor gözlerimdeki yaraların gerçek olduğuna. Oysa ne Meryem’in iffetinden şüphe ettim ne de Magdalena’ya bir tek taş attım.
      Kalbime sıkışmış bir hayvan içimden kemiriyor bedenimi. Sık sık uyanmam bundan gece yarıları. Çalan her telefondan ürküyorum. Yastığımla başımı kapatıp kurtulmaya çalışıyorum. Söyleyebileceğim hiçbir şey yok. Artık buradan gitmelerini ve başka kâbuslara düşmelerini diliyorum.
      Bu gecenin hiç bitmeyeceğinden korkuyorum. Yaşlı kadınların hayatlarını çalıyor kargalar. Her sabah evlerin önünde siper tutuyorlar. İşte böylesi endişeler çınlıyor kulaklarımda. Böylesi gereksiz, böylesi saçma.
      
      Tanrım biliyorum senden çok şey istiyorum.
      Ve biliyorsun ki artık bir başkası yok.
      Ve biliyorsun ki kalbim yarılacak.
      Biliyorsun ki geceler uzamaya başladı.
      Biliyorsun ki,
      “Yalnız hüznü vardır, kalbi olanın.”
Reply

lvehimler

Biraz inşirah lütfen!
      İstatistik tablolarında ölümler düşüyor payımıza. Gazete manşetlerinde tüketiyoruz hayatı. Hayata gözlerimi kapıyorum. Hayata kalbimi kapıyorum. Hayata ruhumu kapıyorum. Sesler ve ışık yok artık. Aşk ve merhamet yok.
      
      Böylesi yoksuluz işte Tanrım!
      Kentin büyük ve gösterişli binalarına sıkışmış ruhlarımız.
      Bir gün uzaklarda düşeceğim. Kimselerin tanımadığı yerlerde düşeceğim ve öylece kalakalacağım. Bedenimden yayılan kokular rahatsız edecek iyi giyimli insanları. Korkarım bir gün uzaklarda düşeceğim. İşte böylesi korkular düşüyor birden üzerime ve ben ne yapacağımı şaşırıyorum. Kiminle konuşacağımı ve nereden başlayacağımı sözlerime. Kelimelerin, dişlerimin arasında sıkışacağından ve hep yarım kalacağından cümlelerin. Başlayıp da yarım kalmış aşklarım gibi. Tam söyleyecekken dilimin tutulduğu aşk itirafları gibi. İtiraf edilmemiş aşkların mezarlığına dönüyor kalbim. Ya yağmur bastırıyor o sırada ya da bir yaprağın dansına takılıyor gözlerim. Sık sık uzaklara dalıyorum.
      
      Sanırım ben uzaklarda düşeceğim.
      Otobanda ölmüş kediler tırmalıyor zihnimi.
      Ben en çok ateş böceklerine kanıyorum.
Reply

lvehimler

Tanrım bu nasıl bir yorgunluktur?
      Uhud az önce sona ermiş gibi nefes nefese yürüyorum. Sözlerin nasıl da yoruyor bedenimi.
      Sarsılıyorum, titriyorum, ateş vücudumu sarıyor.
      Gözleri çalınmış savaşçılar dolduruyor uykularımı. Kadınların çığlıklarıyla uyanıyorum gece yarıları. Yatağımdan ölü çocukların şarkılarını topluyorum sabahlara kadar. Şeytanın kirli tırnaklarından besleniyor kentliler.
      
      Işık, biraz ışık lütfen!
      Mabedlerin karanlığında günaha el açıyoruz.
Reply