Κεφάλαιο 1

63 3 2

Ο Δημήτρης είναι ποδοσφαιριστης του Ολυμπιακού και συγκεκριμένα είναι ο Βασικός Τερματοφυλακας της ομάδας. Σήμερα παίζουν με τον Παναθηναικο για τα ημιτελικά του Ελληνικού Σούπερ καπ Ελλάδας.  Η Άννα είναι μεγάλη φαν του Ολυμπιακού και συγκεκριμένα του Δημήτρη όπως και οι αδελφές της και η ανιψιά της ,είναι όλες φαν του Μαρκέτου. Σε πέντε λεπτά ξεκινάει ο αγώνας. Η Άννα ,οι αδελφές της και η ανιψιά της είναι στο σπίτι τους και βλέπουν τον αγώνα ενώ φοράνε κασκόλ με το όνομα του Δημήτρη.
Άννα: Θα σκίσει ο Δημήτρης σήμερα, θα κατεβάσει ρολά.
Χρύσα: μακάρι ο Παναθηναικος όμως είναι καλή ομάδα .
Λίνα: σςσ ησυχία ξεκινάει ο αγώνας.
Σχολιαστής: ο Αγώνας ξεκινάει και την μπάλα την έχει ο Παναθηναικος.  Ο Τσεριν δίνει στον Αραο ο οποίος την δίνει στον Σποραρ αυτός την δίνει στον Μπακασετα ο οποίος σουτάρει και ο Μαρκέτος διώχνει την μπάλα σε κόρνερ. Ο Μπακασετας εκτελεί το κόρνερ, ο Γεντβαι πιάνει την κεφάλια και κάνει το 1-0 για τον Παναθηναικο. Τώρα την μπάλα την έχει ο Ολυμπιακός. Ο Φόρτου την δίνει στον Μασουρα εκείνος στον Ροντινει και εκείνος στον Ποντενσε, εκείνος την περνάει στον Ελ καμπι και γίνεται το 1-1 για τον Ολυμπιακό.
Άννα: Ναι ρε Μαλακα επιτέλους.
Λίνα: Θεία χαλάρωσε λίγο.
Μυρτώ: Ναι έχει δίκιο η Λίνα.
Άννα: ουφ καλά ότι πείτε.
Σχολιαστής: Είμαστε στο 45 και ο Διαιτητής σφυρίζει την λήξη του Πρώτου ημιχρόνου και οι παίχτες πάνε στα αποδυτήρια.

Η Άννα μαθήτρια Α'Λυκειου και ο Δημήτρης ποδοσφαιριστης.Όπου ζουν οι ιστορίες. Ανακάλυψε τώρα