26.

673 24 0

Až do konce to bylo napínavý, kluci dělali co mohli ale na výhru to nestačilo. Prohráli 6:1 a náš sen o prvním místě byl v mžiku pryč.

Skoro nikdo ani po cestě na hotel nepromluvil.

A:ahoj kluci (řeknu když přijdu na večeři)

Všichni :ahoj

A:vím že na moje kecy teď nemáte náladu a chápu to, ale byli jste dobrý

Hronek:dikk

A:zítra to dáte

D:ale nebude to zlata

A:no no bude bronzová (usmeju se na všechny a všichni mi úsměv oplatí)

7:00
Už teď mám nervy, prostě musíme vyhrát, musíme.

A:dobré rankoo

Červus :dobree

A:tak co připravený?

D:snad joo

A:určitě!!!

Po snídani jsme všichni nastoupili do autobusu který nás odvezl před halu. Kluci šli do šatny a já čekala na tribuně.

(T=trenér)
T:ahoj, hele viděl jsme jak jsi včera mluvila s klukama

A:, no joo mluvila

T:s nikým jiným než s tebou se včera nebavili, a tak mě napadlo jestli nechceš jít na střídačku a trochu je povzbuzovat.

A:jasně ráda

Šla jsem teda na střídačku kde už se pomalu hromadili kluci.

D:cauu co ty tu

A:noo (rozhodla jsem se jim to neříct) poprosila jsem trenéra aby jsem mohla být tady a on řekl že jo

D:aha noo tak dobře

Zápas začal. Hnedka v 9 a ve 12 minutě 1.tretiny dostenem dva góly. No jo ale díky Černochovi snižujeme na 1:2. 13 sekund před koncem se zase vzdalujeme od medaile. Skóre je 1:3

Na začátku 2.tretiny se nám v brance vymění Langhamer za Vejmelku. Ani jednomu z týmu se tato třetina nijak nedaří, až naše zoufalství vymění za radost ve 12 minutě Smejkal. Kluci už vypadají hodně unavene, vůbec se jim už nedaří.

Po skončení 2 třetiny vidím Kariho pohled který naznačuje aby šla do kabiny.

Seberu veškerou odvahu i tu co nemám a už si to mířím do kabiny.

A:co to jako je

Všichni mlčí a nic neříkají až pak.
Hronek:nemá to cenu

A:co to tady zase plácate za kraviny, kde je to vaše sebevědomí. Musíte se sebrat, všichni tady ví že na to máte ale když budete předvádět to co teď tak nic nebude. Ikdyz to nebude zlata nebo stříbrná, bude bronzová ale musíte se teď sebrat. Možná to je pro některý úplně poslední mistrovství, tak do toho dejte všechno. A až to vyhrajete tak budete mít ten nejlepší pocit co jste za tuhle sezónu měli (řeknu a odejdu z kabiny)

(K=Kari (trenér)

K:tak co?

A:překvapila jsem sama sebe (usmeju se)

K:(taky se usměje) musí to dát ado

A:oni to dají nebojte

Začátek 3.tretiny. Hnedka v první minutě se trefí Pastrnak(brácha).
Takže srovnavame na 3:3. V polovině 2 minuty se po bráchovi trefí Červenka. Na lavičce už je mnohem lepší nálada. Ve třetí minutě se opět trefí brácha. Stav zápasu je 5:3

K:jak jsi to dokázala je takhle namotivovat (usměje se)

A:upřímně nemám tušení (zasmeju se)

Američané nad námi ztrácí kontrolu takže máme hodně přesilovek. Ale to i my, samozřejmě nás to nijak nezastavilo a v naše oslabení dává gól David Kampf. A ani ne po minutě dává další do prázdné branky. Američané si dali ještě v 18 minutě jeden gól. Ale to jsme už věděli že to je pro ně marne. Ještě aby toho nebylo tak jsem si ještě jednou vystřelil teda brácha vystřelil a má hattrick. Stav je tedy 8:4