Minitippek #2

165 19 5
                                    

4. Kevesen olvassák a sztoridat? Több figyelemre vágysz? Miért nem csináltál még Facebook és/vagy Instagram oldalt a történetednek?

Sokan talán úgy tartják, hogy felvágásnak, nagyképűségnek számít, ha reklámozod a saját sztoridat. Az irigyek, a kicsiben gondolkodók, az egy helyben toporgók nyugodtan gondolják csak így. Te közben szerzed magadnak az olvasókat. Túl nagy lépésnek tűnik? De hisz azért írsz, hogy olvassanak, nem? Ha nem, akkor a fióknak írsz - ami természetesen rendben van. Ám az elszánt írópalántáknak, akik fejlődni akarnak, a könyvkiadásról álmodozóknak meg kell tanulniuk felvállalni az írásaikat, és megmutatni másoknak.

5. Törekedj az egyszerűségre! A 12-es Times New Roman betűtípus a legolvashatóbb, főleg ha kiadóhoz küldesz egy kéziratot!

Nem kell rögtön könyvkiadásban gondolkodni, elég annyi, hogy a blogodra tévedt kíváncsi olvasó egész egyszerűen elmegy az oldaladról, ha nem áttekinthető, könnyen olvasható az írásod. Nem kellenek a szmájlik. Nem kellenek a felesleges formázások, se a színes betűk, a kacifántos, magyar magánhangzókra nem megtervezett betűtípusok pedig egyenesen az ellenségednek számítanak. Ha pedig már kész kéziratot küldesz a kiadóhoz, csakis előnyödre válhat, ha könnyen olvasható az írásod. Így komolyan vesznek.

6. Tudom, hogy érzelemfokozás, de ne használj egynél több felkiáltójelet vagy kérdőjelet. Nem esztétikus, sőt, inkább zavaró.

A túl sok kérdőjel vagy felkiáltójel szúrja a szemet, és felesleges helypazarlás a szövegben. Nem akkor ordít valaki párbeszéd közben nagyon hangosan, ha tíz felkiáltójelet teszel a mondandója mellé. Ezt írói utasítással nyomatékosítsd, pl: – Nem érdekelnek a kifogásaid! – kiáltott rá teljesen kikelve magából.

---------------------------

Instagram: papp.dora

TikTok: papp.dora.official

YouTube: PappDoraKonyvek

Facebook: pappdoraofficial

Moly: pappdora

Szárba szökkent írópalántáknakKde žijí příběhy. Začni objevovat