I. Pegazy

6 1 0
                                    

Pegazy to skrzydlate konie żyjące głównie na łąkach i w pobliżu pól uprawnych, chociaż można je też spotkać w lasach, choć niechętnie wybierają takie środowisko, szczególnie nie lubią ciemnych puszczy z drzewami iglastymi, ponieważ żyją tam ich naturalni wrogowie czyli wilkołaki. Chociaż to nie wilkołaki nie są najbardziej niebezpiecznymi dla tych pięknych skrzydlatych koni. Ich największym naturalnym nemezis jest bazyliszek, którego ulubionym pokarmem są młode pegazy, a niekiedy nawet i te dorosłe.
Pegazy występują w wielu kolorach, które mogą być bardziej lub mniej spotykane. Najczęściej można natknąć się na te w kolorze szarym. Dość często spotyka się takie beżowe, jasno brązowe bądź różowawe. Rzadsze od nich są te w kolorze bursztynowym, białym i czarnym. Zielone umaszczenie jest jednym z rzadszych występujących wśród pegazów, jednak najrzadsza jest jednak fioletowa lub żółta sierść. Inne barwy praktycznie nie występują. Mogą być także mieć kilka kolorów, ale takie pegazy nie są zbyt popularne.
Pegazy występują głównie w Europie, choć można je też spotkać w Amerykach północnej i południowej. Te skrzydlate konie występują najczęściej w górach bądź ich okolicach. Nie lubią wody więc raczej stronią od mórz i oceanów. W Grecji znajduje się wiele naprawdę ogromnych hodowli tych majestatycznych zwierząt, ze względu na dużą ilość górzystych terenów w tym kraju. Ale nie tylko tam. Na wielkie stada pegazów można natknąć się też w m.in: Włoszech, Andorze i Szwajcarii, chociaż liczba pegazów w Polsce też nie jest mała. Lecz są też kraje których te piękne skrzydlate konie zdecydowanie unikają z powodów takich jak: brak górzystych terenów, duża liczba jezior i rzek, która utrudnia znalezienie im schronienia z dala od wody, czy też wysokie temperatury których pegazy nie lubią. Do krajów takich należą: Hiszpania, Chorwacja, Dania oraz Finlandia.
Jednym z mniej znanych faktów o naszych skrzydlatych koniach jest to, że najwięcej informacji można uzyskać z ich odchodów, które znacząco różnią się od odchodów innych zwierząt, ponieważ są nimi kamienie. Większość kamyków które spotykamy w lesie bądź na polach uprawnych to właśnie kupy pegazów. Jest nimi też większość kamieni szlachetnych. A czego można dowiedzieć się z takiego kamienia? Naprawdę dużo, ale tylko jeżeli umiesz to robić. Żeby wydobyć z niego informacje na temat Pegaza, trzeba wczuć się w jego moc i mieć z nim kontakt fizyczny. Najlepiej trzymać go w rękach i delikatnie przesuwać po nim palcami. Odchody mają zawsze kolor sierści i grzywy danego Pegaza, a z jego mocy można wyczytać jego historię. Największa moc mają te, które zostały zrobienie przed śmiercią, lub przeklęciem tego Pegaza, a zasada ta jest najbardziej widoczna przy badaniu odchodów samców z rodziny królewskiej. Która jest bardzo ważna wśród tych magicznych, latających koni.
Każdy Pegaz ma swój znak. Znaków jest pięć. Są to znaki ognia, wody, zieleni i roślinności, powietrza i kosmosu. Każdy znak ma swoje grupy których jest po dwie. Znak ognia ma grupy dnia i płomieni, wody ma deszczu i głębin morskich, zieleni i roślinności ma ziemi i roślin, kosmosu ma grupy gwiazd i planet, a powietrza lotu i wiatru.

You've reached the end of published parts.

⏰ Last updated: Nov 05, 2023 ⏰

Add this story to your Library to get notified about new parts!

Magiczne stworzenia i ich historieWhere stories live. Discover now