Antonia-Au zismca n-au timp
Eu-Ok
Ne pregatim,mergem in sufragerie,si pornim spre aeroport,urcam in avion
Peste 3 ore,am ajuns in Franta,maine va fi meciul Franta-Romania
Maine,mergem spre stadion,e ora 21:50,echipele intra in teren,se canta imnul Frantei,si dupa al Romaniei
Incepe meciul,Stancu rateaza din 3 metri,Grizam da in bara,pauza
Lovitura libera pentru Franta,centra,lovitura cu capul,gol Franta,Tatarusanu a fost faultat,dar golul se pune Franta 1-0 Romania,iese Andone si intra Alibec,Adi Popa paseaza pentru Alibec,pase catre Stanciu fault in careu,penalty,bate Stancu,sut si GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ROMANIA 1-1 FRANTA,BUCURIE PENTRU ROMANIA,INCREDIBIL,este minutul 89 sut gol Franta,se termina meciul,FRANTA 2-1 ROMANAI.
Trece o saptamana,incepe meciul Romanai Elvetia penalty pentru Romanai in minutul 18,GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL STANCU ROMANIA 1-0 ELVETIA,este repriza a doua lovitura de colt,pentru Elvetia,mingea merge in spate sut si gol,Elvetia,
ROMANIA 1-1 ELVETIA
Nu cred.Romanai e pe trei credeam ca o sa ne calificam,dar mai avem o sansa,Franta trebuie sa bata cu 2-0,i-ar noi sa batem minim cu 1-0,trebuie sa ne calificam,aceasta este grupa A
1.FRANTA 6 P
2.ELVETIA 4 P
3.ROMANIA 1 P
4.ALBANIA 0 P
Trebie sa ne calificam,este duminica si incepe meciul Romania-Albania,minutul 13 pasa la Stancu dribleaza sut si GOOOOOOOOOOOOL 1-0 minutul 38 Stancu primeste mingea,pasa la Keseru,catre Adi Popa,sut si GOOOOOOL,pauza,avem noroc Franta a batut cu 2-0 Elvetia,si noi conducem cu 2-0
Incepe a doua repriza,minutul 90,ultima faza,pasa la Stanciu alerga,pasa la poarta goala la Torje,sut si GOOOOOOOOOOOL,ROMANIA SE CALIFICA,oare cu cine vom pica mai departe!!!