Leyli- 18

Anlat hadi! Onların senin hakkında söylediklerinin ne önemi var gerçek seni sadece biz biliyoruz. Hadi şimdi anlat onlara da.

Kalbinin kırık parçalarının ruhunu kanattığından bahset cansız görünen ruhunun - ruhsuz olmanın- sebebi olanları suçla! Yalvarırım sana, susma artık! Kendini anlatmaktan da korkma! Konuşmanı engelleyen düşüncelerini elinin tersiyle kov sırala cümlelerini. Sathi yazılarının aslında ne çok seni yansıttığını söyle onlara.
Derin kuyularda parça parça sakladığın benliğini gün yüzüne çıkar mesela. Şahit olsunlar korkak yalnızlığına, titrek karanlığına. Bilsinler seni, duyur artık feryat feryat gizemini.

Sana ulaşmak isteyenleri neden ittiğini de anlat! "Sizi yanımda istemiyorum çünkü de. Çünküsü olan susmanın sebebi, gözlerinde gördüğün kırgınlık, olduğunun altını ağır ağır kazı. Yarattığın matem havasını dağıtmak için saçma sapan esprilerinden birini seç, sonra her zaman olduğu gibi sahte sahte gülümsemeler sun onlara. Sana inanacaklar saflığına sığınıp orada uzun süre kalmanın hayalleri içinde olacaklar. Öfkeni tattır onlara gözlerinde öbek öbek depoladığın.

Bütün bunlara rağmen hala söylemeyi reddettiğin bir sen kaldı. Bırak o orada kalsın ve sen kaldırımların sessiz bekçisi olma artık.

...

Ne kaldırımlar kadar seni anlayan olur ne senin anladığın kadar kaldırımları
  • JoinedSeptember 17, 2014


Last Message
Leyliyazar Leyliyazar Dec 25, 2016 02:55PM
bir bilsem nerede olduğumu ...
View all Conversations

Stories by Gizem
GÖRÜNMEZ KIZ by Leyliyazar
GÖRÜNMEZ KIZ
O, Görünmez Kız Tüm düzensizliğin içinde kendine düzen yaratmaya çalışan genç bir kız... Sürekli seyehat etm...
ranking #7 in görünmez See all rankings
DEDE KZOF by Leyliyazar
DEDE KZOF
Yeniden
ranking #95 in kurşun See all rankings
1 Reading List