sersemli-

"Yıpratıcı süreçlerin sonunda pırıl pırıl kararlar alınıyor, o tökezlediğin yerde ayağının bir daha takılmayacağını bilmek çok sevdiğim bir güçlenme şekli."

sersemli-

"Yıpratıcı süreçlerin sonunda pırıl pırıl kararlar alınıyor, o tökezlediğin yerde ayağının bir daha takılmayacağını bilmek çok sevdiğim bir güçlenme şekli."

sersemli-

Biriyle aranızdaki bağ koptuysa, bittiyse artık bir şeyler. Bir daha iletişime geçmeye, ona varlığınızı hissettirmeye çalışmayın. Gerçek sevgi, gerçek dostluk, gerçek bir şeyler olsaydı bitmezdi. Bu, sizin zamanınızı boşa harcamak ve kendi içinizdeki benliğinizi yok saymaktır.

sersemli-

Sözcükler, karşısındakini incitirim kaygısıyla titreyerek çıkardı ağzından.
     
     Zülüfleri dudaklarının üstünde ikinci bir sözdü.
     
     Sesindeki her duyguya, yüzündeki her anlama inanırdım.
     
     Şiir okurdu. Şarkı söylerdi. Çiçekli gamzeleri vardı.
     
     Öyle güzeldi ki, kimse kederini göremezdi.
     
     Bir baba acısı fısıldardı arada bir.
     
     Uzak bir çocuğa tutunurdu. Hepimizi bu acıyla severdi. Sonra hemen yeşeren otların fotoğrafını çekerdi. Bir gün ışıksız rüzgarsız bir sessizlikle geldi. Gideceğim dedi.
     
     Burada üşüyorum.
     
     Dünya ağır.
     
     İnsan korkunç."

sersemli-

Kör bir çocuk rüyasında ne görür Bildiği ne var ki Karanlıktan başka."
     
     "Bana günahtır,
     
     Nereye gidersem orası senin yurdun Çünkü aklımdan çıkmıyorsun..."
     
     "Zor tutuyorum kendimi dökülmemek için."
     
     "İçimden dedim beraber yürüyelim olur mu varsın gemilerimizi taşıyamasın sular varsın yarı yolda uyuya kalsın bize gönderilen bahar "

sersemli-

Kimseyi değiştiremezsin hayatta ve kimse içinde değişmemelisin. Kimliğini kaybettiğin an, yaşamını çöpe attın demektir. İstemediğin sürece,hiçbir şey için ödün vermeyeceksin. Çünkü gün gelir,verecek hiçbir şeyin kalmaz. Her şeyi sen istediğin için yapacaksın,başkası senden istediği için değil ve sen, sen olarak kaldığın sürece senin yanında olanlar da mutlu olacaktır. Bırak hayatına eşlik etmek isteyenler gelsin seninle.

sersemli-

Ve unutma; aynı dili konuşanlar değil aynı duyguyu paylaşanlar anlaşabilir.                                                       
                                            ~ᴋɪᴛᴀᴘᴘ
Reply

sersemli-

Yolun bitimine kadar gelmeleri şart değil. Herkesin gidebileceği bir yol vardır. Sen yeter ki yanında yer almayı bil. Ne sen kimse için mecburi istikametsin,ne de başkası için. Seninle gelmek istiyenleri yanına al. Belki beraber daha çok şey katabilirsiniz bu hayata. Yanındaki seni mutlu ettiği sürece kalsın hayatında,zorlama kendini. Hayat rahat ve anlayışlı insanlarla ve hayat hak ettiği gibi yaşandığında güzel.
Reply