34. I didn't want to lie

170 14 0
                                        

Druhý den

,,To si děláš srandu," rozesměje se ségra když sedíme v obýváku tentokrát v mém rodném domě a s mojí rodinou. 
,,Ne, vážně to tak bylo," uchechtne se Liam a položí svou ruku na mé stehno. Mamka nás jen překvapeně pozoruje. Očividně je z toho zaskočená více než jsem čekala. 
,,Takže když jste byli na tý svatbě "spolu" tak jste vlastně nebyli...spolu ?" ptá se pro jistotu. 
,,Přesně tak, v tu chvíli jsem randila s Niallem," přikývnu načež se to obě snaží zpracovat.

Ano chápete to správně. Dle našeho víkendového plánu jsme po včerejší návštěvě Liamové rodiny, dnes u té mé. Táta je tedy zrovna na víkend pryč s jeho kolegy z práce, ale ségře a mamce jsme právě vysvětlili, že vlastně až nyní jsme oficiálně spolu a že tomu tak nebylo na svatbě, jak si mysleli. 
,,Takže nejen, že moje sestra vlastně randila se dvěma členy známý skupiny, ale ještě nám lhala, že chodila s jiným členem než se kterým opravdu chodila, ovšem potom to ukončila s tím se kterým opravdu chodila a dala se dohromady s tím, se kterým nám tvrdila, že chodí..." zrekapituluje celou situaci sestra načež se všichni opět zasmějeme nad tou absurditou. 
,,Semnou to nikdy nebylo jednoduchý," podotknu s pokrčením ramen. 
,,A proč jsi vlastně nepřišla s Niallem ? Ne, že bysme tě nepoznaly rády Liame, jen mě to zajímá," ptá se mamka se vší úctou. Naštěstí Liam si to nebere nijak osobně. Naopak si spolu vyměníme úsměvy nad vzpomínkou toho jak to vlastně celé bylo. 
,,Niall zkrátka nebyl připravený jít s tím co mezi náma bylo na veřejnost a bál se, že by se na to přišlo. Jenže abych neposlouchala od širší rodiny, že jsem opět sama a nemám nikoho kdo by semnou šel, tak semnou šel Liam a předstírali jsme, že jsme spolu, já vím bylo to vážně zmatený a zpětně nechápu naše myšlenkový pochody, ale nestěžuji si. Koneckonců nás to dostalo tam kde jsme dneska, kdo ví jestli by to bylo stejný kdybysme spolu nešli na tu svatbu," vysvětluji načež na konci věnuji Liamovi zamilovaný úsměv, který mi oplatí.
,,Nedovedu si představit, že by to bylo jinak," řekne než mi věnuje rychlou pusu na rty. 
,,Ach děti moje," kroutí pobaveně hlavou mamka, ale u toho se široce usmívá. 
,,Hlavně, že jste šťastní," dodá ségra a poté se mamka zvedne ze svého křesla. 

,,Liame myslíš, že bys mi mohl s něčím pomoc prosím ? Potřebovala bych jenom něco zvednout v kuchyni," koukne se na mého přítele. 
,,Jasně, to nebude problém," Liam je hned na nohou připravený mojí mamce pomoci. I přesto, že se ještě neznají tak dobře, mají podle mě skvělý vztah. A za to jsem velice ráda.
,,Klidně to s Liamem udělám, jen řekni co potřebuješ a můžeš si zase sednout," usměju se na svojí mamku. Taky jí ráda pomůžu jak je v mých silách. 
,,Nene, my to zvládneme, ty si povídej se sestrou," mávne rukou mamka načež chytne Liama za paži a míří spolu do kuchyně takže v obýváku opravdu zůstanu jen já s Liv a vyměníme si trochu nechápavé pohledy, ale nakonec nad tím jen pokrčíme rameny a dáme se do řeči. 

V kuchyni

Pohled třetí osoby

,,Jo tady to jenom drž a já pod tím jen rychle zametu ten bordel," dá jasné instrukce mamka Ashley Liamovi, který jen přikývne a drží zatímco ona vytáhne koště a vymete bordel. 
,,Už to můžeš položit, děkuju," kývne na Liama, bordel dvěma rychlými pohyby smete na lopatku a vyhodí do koše. 
,,Za málo," usměje se přítel její dcery. 
,,Mimochodem...chtěl jsem se omluvit za to, že jsme vám s Jess na té svatbě lhali," odkašle si po chvíli právě onen brunet, protože cítí lehký pocit viny. I když to vše dělal pro dívku, kterou miluje, neznamená to, že to muselo být nutně správné. 
,,Neomlouvej se mi Liame, chápu, že jste k tomu měli své důvody. A koneckonců to byl nápad mojí dcery, což mě vlastně ani nepřekvapuje, tys jí jenom pomohl jako dobrý kamarád, kterým jsi byl v tý době," postarší žena se pousměje a až možná pobaveně nad tím zakroutí hlavou. 
,,Jo, udělal bych pro Jess cokoliv, ale stejně....jen bych chtěl abys věděla, že takový jakého jsi mě poznala tak takový opravdu jsem. Nehrál jsem si na nic jinýho, jen jsem zrovna s Jess nechodil, ale jinak jsem v ničem nelhal, jen chci abys to věděla," promne si nervózně zátylek načež se k němu mamka jeho přítelkyně přiblíží. 
,,Liame já vím, že jsi dobrej kluk, neboj. Nemyslím si o tobě nic špatnýho. Vidím jak se díváš na mojí dceru, jak se chováš...vím, že to je upřímný a vím, že to bylo upřímný i když jsme se poprvé viděli," pousměje se na něj pokládajíc mu jednu ruku na rameno.
,,Děkuju," přikývne brunet s úsměvem a je opravdu rád, že si tak skvěle rozumí. 
,,Navíc...možná jste spolu tenkrát nebyli, ale vím moc dobře, že jsi k Jess něco cítil a neříkej mi, že ne," hodí na něj významný pohled načež mu přijde jakoby se snad začal červenat. Jeho úsměv se ještě rozšíří a s kroucením hlavy sklopí svůj pohled na zem. 
,,Jo, cítil. Ale myslel jsem si, že to skrývám líp," přizná. 
,,To jsi asi skrýval, jsem si jistá, že ona nic takovýho netušila, ale já to nemohla přehlédnout, je to v pohodě Liame. Je krásné být zamilovaný a vím, že si Jess nemohla vybrat líp," mrkne na něj jeho "tchýně". 
,,Děkuju," řekne jen Liam a poté se nechá přitáhnout do mateřského objetí. 

Double Trouble (1D)Tempat cerita menjadi hidup. Temukan sekarang