Κεφάλαιο 3

58 4 0

Το Δεύτερο ημίχρονο έχει ξεκινήσει και ο Εθνικός δεν παίζει καθόλου καλα. Ο Ολυμπιακός έχει κερδίσει ε φάουλ κοντά στην Περιοχή και θα το εκτελέσει ο Φορτουνης.
Λίνα: Θεία ο Ολυμπιακός έχει κερδίσει φάουλ
Αννα: σιγά ο Δημήτρης μου μπορεί να το πιάσει
Μυρτώ: Ναι μαμά μου ο μπαμπάς είναι ο καλύτερος. Ο Φορτουνης εκτελεί το φάουλ και το βάζει.  Ο Ολυμπιακός κερδίζει ένα-μηδέν τον Εθνικό και ο Δημήτρης βάζει τα κλάματα.
Αννα: Όχι ρε αγάπη μου μην κλαις ,θα το βάλετε και εσείς
Χρύσα: ρε Άννα ηρέμησε η ψυχολογία του είναι χαμηλή. Μετά από λίγα λεπτά το παιχνίδι είναι στο 95 και ο Εθνικός έχει κερδίσει κόρνερ και έχει ανέβει και ο Δημήτρης στην περιοχή.
Αννα: μακάρι να το βάλουμε τώρα
Ειρήνη: Ναι μακάρι. Ο Αντρέας εκτελεί το κόρνερ και ο Δημήτρης πηδαει πιο ψηλά από όλους πιάνει την κεφάλια και βάζει γκολ.  Ο Εθνικός ισοφαρίσει σε 1-1. Ο Δημήτρης πάει και αγκαλιάζει τον προπονητή του και μετά πάει στους φανατικούς οπαδούς.
Αννα : το έβαλε Μυρτώ μου ο μπαμπάς, το έβαλε.
Μυρτώ: Ναι μαμά μου το έβαλε γιατί όμως πήγε στους οπαδούς;
Αννα:Γιατί έβριζαν τους παίχτες πριν για αυτό
Λίνα: Ναι το έβαλε ο θείος, δόξα το θεό. Ο Δημήτρης μετά πάει στις κάμερες και κάνει με τα χέρια του το γράμμα Αλφα και αφιερώνει το γκολ στην Άννα και της στέλνει ένα φιλί.
Ειρήνη: κορίτσι μου σου αφιέρωσε το γκολ
Αννα: το είδα Μαμά μου και είμαι πολύ ερωτευμένη μαζί του.
Μυρτώ: Μαμά να μαζέψω τα μέλια από το πάτωμα;
Αννα: βρε ζουζούνι σταματα να με κοροϊδεύεις.
Μυρτώ: Μαμά κερδίσαμε πέναλτι. Ο Εθνικός κερδίζει πέναλτι στο 97 και θα το εκτελέσει ο Δημήτρης πάλι.
Αννα: αντε βρε αγάπη μου βάλτο να τελειώνουμε.
Χρύσα: Μην αγχώνεσαι θα το βάλει ο κουνιάδος μου .
Μυρτώ: Ναι μαμά μου θα το βαλει ο μπαμπάς. Ο Δημήτρης παίρνει φορά ,εκτελεί το πέναλτι και το βάζει και ο διαιτητής σφυρίζει την λήξη του παιχνιδιού ο Εθνικός κέρδισε τον Ολυμπιακό 2-1 για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος.  Όλοι οι παίχτες έχουν σηκώσει τον Δημήτρη στον αέρα και τον πετάνε ψηλά και τον πιάνουν.
Αννα: κερδίσαμε δόξα το θεό αλλά δεν γίνεται να τους σώζει πάντα ο τερματοφυλακας.
Μυρτώ: Μαμά ο Μπαμπάς είναι ο καλύτερος, τον αγαπάς ακόμα;
Αννα: βρε ζουζούνι εννοείται πως τον αγαπάω.
Λίνα: Θεία ο θείος έσκισε σήμερα.
Ειρήνη: Θα τον περιμένουμε να γυρίσει να το γιορτάσουμε
Αννα: Ναι καλά θα κάνετε. Την ίδια ώρα στα αποδυτήρια ο Εθνικός πανηγυρίζει έξαλλα την νίκη του.

Ο Δημήτρης είναι ποδοσφαιριστης και η Άννα είναι γυναικα τουWhere stories live. Discover now