Κεφάλαιο 16

36 3 3

Μετά από πέντε μέρες είναι Κυριακή βράδυ και είναι η ώρα του αγώνα. Η Άννα είναι στο σπίτι μαζί με την οικογένεια της και βλέπουν τον αγώνα από την τηλεόραση.
Μυρτώ :; Μαμά θα τους τσακισουμε σήμερα
Λίνα: Ναι θεία θα τους κερδίσουμε τους φλώρους.
Χρύσα: ο Δημήτρης θα τα πιάσει όλα.
Άννα: αρχίσει ο αγώνας.
Σχολιαστής: ο αγώνας ξεκινάει και η μπάλα είναι για τον Άρη. Ο Φετφατζιδης δίνει στον Λάζαρο, εκείνος την δίνει στον Γκαρσία εκείνος δίνει στον Μορον και εκείνος σουτάρει αλλα ο Μαρκέτος μπλοκάρει σταθερά την μπάλα. Ο Μαρκέτος δίνει στον Μάρκο εκείνος δίνει στον Σταύρο και εκείνος κάνει μια μακρινή μπαλιά και βρίσκει τον Χατζηιωάννου ο οποίος σουτάρει και κάνει το 1-0 για τον Εθνικό.
Άννα: το βάλαμε παιδιά, το βάλαμε.
Θοδωρής : επιτέλους παίζουμε καλά.
Ειρήνη: Έχει πολύ χρόνο ακόμα.
Σχολιαστής: ο Άρης κάνει την σέντρα, είμαστε στο 20 λεπτό ,ο Φετφατζιδης δίνει στον Γκαρσία και εκείνος βρίσκει τον Γκρέι ο οποίος σουτάρει αλλά ο Μαρκέτος διώχνει την μπάλα σε κόρνερ. Ο Μαρκέτος πανηγυρίζει έξαλλα.  Ο Λάζαρος εκτελεί το κόρνερ, ο Μορον πιάνει την κεφάλια αλλά ο Μαρκέτος μπλοκάρει πάλι.
Μετά από λίγα λεπτά το παιχνίδι είναι στο 45 και ο διαιτητής σφυρίζει την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Δημήτρης είναι ποδοσφαιριστης και η Άννα είναι γυναικα τουWhere stories live. Discover now