0.5

24.4K 1.4K 1K
                  


Buraları kimse okumuyor biliyorum, o yüzden direkt geçelim.

Sınır -30-30

İyi okumalaaar💅🏻

.
.
.

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.

.

Kapının tıklatılmasıyla yattığım yataktan doğrulup kapıya ilerledim. Dün Sarp ve Giray salondan çıktıktan sonra odalara dağılmıştı herkes.

Cesur abi ise şirkette işlerim var diyerek çıkmıştı evden. Sonrasında uyumuşum zaten. Şu an ise sabah güneşi yeni doğuyordu. Bu saatte kapımın önündeki eleman kimdi acaba?

Uykuyu seven birisi olmama rağmen ufacık seste uyanırdım. Yerimden kalkıp kapının kilidini açtım, hafifçe araladım kapıyı. Sarp gelmişti. Ben ona uykulu gözlerle bakarken, o bana hiç uykusu yokmuş gibi bakıyordu.

Kafamı sağa sola salladım. 'Ne var' dercesine.

Bu hareketime gülüp "Günaydın" Dedi.

"Günaydın da, bu saatte niye ayaktasın ya" Diye mırıldandım gözlerimi ovuştururken. Bir elimi yüzümü yıkasaydım bari.

Yüz ifadesine şaşkınlık eklendi. "Sen uyuyor muydun hâlâ?"

Yüzüne 'aptal mısın?' der gibi bakıyordum. Sabahın 7'sinde ne yapılırdı? Okul tatildi zaten.

"Saat daha 7" Dedim, uykundan arınmış sesimle. Ensesini kaşıdı çekingence.

"Özür dilerim uykundan ettim seni. Ben konuşmak için gelmiştim. Dün konuşamadık adam akıllı" Daha fazla mahcup olmasın diye konuştum,

"Sorun değil ya, sen bekle istersen. Ben bir elimi yüzümü yıkayayım." Dedim içeriyi işaret ederken.

Yatak dağınıktı, bir zahmet koltuğa otursundu yani. Ben demedim gel beni uykumdan et diye.

O koltuğa ilerlerken ben de banyoya ilerledim. İşlerimi halledip elimi yüzümü yıkadım. Yandaki aynadan bulduğum tarakla saçımı tarayıp çıktım banyodan.

Tam da tahmin ettiğim gibi yan taraftaki tekli koltuğa oturmuştu. Karşısındaki diğer tekli koltuğa ilerledim ve oturdum.

Sarp'a döndüm, sorar gözlerle. "Ee konuşacak mısın?"

"Konuşacağım" Kafamı sallayıp devam etmesini belirttim. Yani mal değilse anlardı. Öyleyse de Allah kurtarsın.

"Geldiğinden beri çok konuşmadık beraber" Diye başladı söze. Daha dün gelmiştim ne konuşabilirdik. Gözlerime bakıp devam etti.

"Ben, nasıl abi olunur bilmiyorum. Yani hiç kız abisi nasıl olur, nasıl davranmam gerekiyor bilmiyorum. Aramızda soğukluk olsun istemiyorum. Abin olmak istiyorum Bade. Bana bir şans verir misin?"

Açıkçası bunları konuşmasını beklemiyordum. Al şu parayı kaybol diyecek falan sanmıştım yalan yok. Tabiki verirdim şans. Sonuç olarak artık bu evdeydim. Aynı evde azılı düşman gibi gezesim yoktu kimseyle. Pars hariç.

Bal Bade'm (Gerçek Ailem) Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin