9.

3K 72 6

Dnes ráno k nám dorazila nová posila, Filip Zadina. Od něho se očekává, že bude střílet hlavní góly. Je to totiž střelec.

Celý den se nic zajímavého nestalo. Kluci měli ráno tréning a já poradu se zdravotníky. Odpoledne jsme se byli všichni projít do města..

~•~

Je 22. prosince, dnes hrajem druhy přípravný zápas a to s Amerikou. Ráno jsme jako vždy měli snídani. Po obědě měli kluci zase trénink. Já zůstala na pokoji a volala s mamkou, která už pomalu usínala.

Odpoledne kluci odpočívali a my jsme spolu s kustodama připravovali kabinu. Kolem čtvrté hodiny jsme se vraceli zpět. Převlékla jsem se. A s klukama, které jsem potkala na chodbě, vyrazila k autobusu.

Jako vždy jsem seděla na tribuně. Tentokrát semnou, ale neseděl Patera, ale Dostál.

Seděli jsme na tribuně. Já obmotaná v české vlajce.

,,Víš o tom, že jsi trochu praštěná?" usmál se.

,,Vím," ušklíbla jsem se.

,,Víš, co mě strašně štvalo?" usmál se.

,,No to teda nemám tušení," řekla jsem a napila se z flašky s vodou.

,,Jak ti Gaspar mohl říkat prdelko. A já jsem se tě pomalu nemohl ani dotknout, protože by to kluci zjistili," odfrkl.

,,Víš že jsi žárlivej," usmála jsem se a dál pokračovala: ,,Vždyť to byla sranda a neboj ještě bude čas."

,,Já a žárlivej? No dovol," ušklíbl se ,,No třeba teď je čas," jen to dořekl hned mě začal líbat.

Usmála jsem se do polibku, ale hned poté se odtáhla: ,,Neblbni, vždyť nás všichni uvidí."

,,Já neblbnu. Ani nepoznají, že jsme to my," usmál se a dal mi pusu na čelo.

Jen jsem se usmála: ,,Je ti jasný, že to musíme utajit, co nejdýl? Přece jen nás kluci už málem prokoukli."

,,Rozkaz pane," zasmál se.

Zápas pro nás nezačal vůbec dobře. Už po čtyřiceti vteřinách jsme prohrávali. No a za tři minuty přidali další branku. A na konci první třetiny přidali ještě jednu branku. No a siréna, která oznamovala konec třetiny, byla siréna na, kterou už všichni čekali.

,,To je strašný," zesmutnila jsem.

,,No to jo," usmál se ,,Teď nás kluci neuvidí."

,,Ty jsi fakt, ty na nic jinýho nemyslíš co?" usmála jsem se a bouchla ho po stehně.

,,Auu! Počkej až tě bouchnu já," uchechtl se.

,,To by sis zkusil jednou," vyplázla jsem na něho jazyk.

Jazyk na mě vyplázl taky. Začala jsem se smát.

Kluci už zase vjížděli na led. Siréna oznamovala začátek druhé třetiny. Devět a půl minuty po začátku snížil Lauko na 3:1. Ke konci třetiny skóre už moc příznivě nevypadalo bylo to 5:1.

O přestávce jsme zase diskutovali.

,,Tady je strašná zima a a," zadrkotala jsem zubama.

,,Já bych tě zahřál, ale ty nechceš," uchechtl se.

,,Ty vážně myslíš, jen na to jedno že?" zasmála jsem se.

,,Já? Jak jsi na to přišla?" usmál se a zase se chtěl dostat blíž.

,,Ale no tak, co děláš?" zeptala jsem se.

,,Co asi?" pohladil mě po stehně.

,,Ale no tak," usmála jsem se a dala mu rychlou pusu.

Začala už i třetí třetina. Zadina sice snížil, ale nebylo to nic platný. Protože poté Američané ještě skóre navýšili.

,,Jdem za klukama?" usmála jsem se.

,,Já bych tu s tebou ještě počkal," řekl a dal mi ruku kolem ramen.

...
Jinak zítra by měla vyjít další kapitola. A jak se vám líbí skóre s USA? Mě to docela naštvalo, vážně jsem věřila, ale nějak to nevyšlo. Bohužel.. 🇨🇿