Mister Stories

539 Stories

Hey, Mister In Denial (BxB) by OralKel
#1
Hey, Mister In Denial (BxB)by Michael
What's the best way to torture yourself? Being around the person you're attracted to when you know that you don't even stand a teeny tiny chance with them. Being heartbr...
Completed
[13] MR. CEO - JIKOOK by Chanmich23
#2
[13] MR. CEO - JIKOOKby Kookies and Chim
© Chanmich23 (that's me!) Highest Story Ranking: #1 in Mister
STRANGER  by alienhistory01
#3
STRANGER by alien.history
A ndiheni ndonjehere te frikesuar nga vetvetja kur mendon qe trupi yt do bente veprime qe mendja juaj as nuk do e imagjinonte? Kur ti akoma nuk njeh veten dhe kerkon te...
5 shtigje të humbura by apricater
#4
5 shtigje të humburaby 🌬𝖜𝖎𝖓𝖙𝖊𝖗𝖋𝖑𝖞
Leira asnjëherë nuk e kishte parashikuar se çfarë kthese do të merrte jeta e saj pas vdekjes së personit më të shtrenjtë për të. E ndodhur tashmë midis ndjenjave dhe një...
(COMPLETED)The Heart Recognizes- MR. STONE BOOK 2 by RMAstories28
#5
(COMPLETED)The Heart Recognizes- M...by RMA
BOOK 2 of MR. STONE from the Mister Series. Please make sure you read the first book before jumping to reading this story. You will understand the sequence and plot of t...
MISTER ALIEN by radhika1234444
#6
MISTER ALIENby author of sea
About a girl called jisoo who is a brilliant hacker and a genius doctor but asks a lot of questions to her new boss. Her questions are logical but not what a normal adul...
From My Bullies to My Teachers (1D) by ChaChaG97
#7
From My Bullies to My Teachers (1D)by ChaChaG97
Since freshman year of high school Rubi Roberts was bullied by Zayn Malik indirectly. He sent his girlfriends as well as his friends' girlfriends' to beat her up. What w...
Completed
Larry One Shots by donnyslouis
#8
Larry One Shotsby Alec
Multiple one shots I seem to write quite often...:)
Completed
Spune-mi pe nume by _heavyraindrops_
#9
Spune-mi pe numeby _heavyraindrops_
Cole Gray, nu vorbește niciodată despre el, nici măcar atunci când este nevoit să o facă. Cu un mister care îl înconjoară la fiecare pas, acesta devine cea mai grea ghic...
Rreze dielli ne erresire by love_iimagination
#10
Rreze dielli ne erresireby love_iimagination
Nje planet si Tres-2B jeta e njerezve aty ishte nje jete e ndare ne dy pjese, barriera ne mes planetit ndante erresiren dhe driten. Ne mbreterin e Fyndara qe njihej si e...
Miles Away  by Irefor
#11
Miles Away by Ireforirene7
It all started with a bet, continued as a job and then.... --------------------- Miles Salvador is someone who life hasn't been good to, but found peace in his family. C...
Dangerous by some_mint
#12
Dangerousby Mentuță
Eve Quinn trăiește departe de pericol. Crescută într-o familie creștină plină de reguli stricte, ea nu îndrăznește să facă nimic ieșit din comun. Oricât de mult încearcă...
Kaos: Teoria e Fundit by selenophilenian
#13
Kaos: Teoria e Funditby 𝘝𝘦𝘯𝘰'𝘮𝘰𝘰𝘯'𝘶𝘴
Të gjithë e kanë frikë vdekjen. Shpesh e përshkruar si e egër dhe e errët. Të paktën kështu mendojnë njerëzit. Por a është në të vërtetë e tillë? Doktor Valdmar Andris...
Klasa B: Kush e vrau Helena Hills? ✔ by azure_writer
#14
Klasa B: Kush e vrau Helena Hills...by 𝘾𝙖𝙚𝙧𝙪𝙡𝙚𝙖𝙥𝙝𝙞𝙡𝙚 💙
Aty ku pyetjeve 'perse', nuk u ka nje pergjigje 'sepse'... Stov, Vermont/ Tetor ➖ Vdekja e papritur e vajzes se kryebashkiakut, Helena Hills, trazon jetet e studenteve t...
Completed
Mister Possessive by lexiexx0
#15
Mister Possessiveby lexx
Cher was never liked in middle school and her first 3 years of high school. Mainly because she was over weight. So Cher being tired of being bullied decided to get her s...
Anahera: E fshehta e Clarkenwellit by apricater
#16
Anahera: E fshehta e Clarkenwellitby 🌬𝖜𝖎𝖓𝖙𝖊𝖗𝖋𝖑𝖞
PËRFUNDUAR Në shkollën më famëkeqe të Londrës, në shkollën e riedukimit "Clarkenwell", për herë të parë regjistrohet një vajzë. Kushtet atje do ta bëjnë të pam...
Completed
Acolo unde marea se termina by RaducAlisa
#17
Acolo unde marea se terminaby Raduc Alisa
Hope Wolfe . Ii cunoasteti parinti , le cunoasteti povestea , dar a venit momentul sa aflam cine este adevarata Hope , cea care le-a cucerit inimile parintilor ei adopti...
Firma by Demon3Trey
#18
Firmaby Demon3Trey
Multi spun ca razbunarea nu e calea. Ea crede ca numai aceasta ii mai poate aduce acum linistea. Dupa ce a pierdut totul. Ea O tanara obisnuita El Inuman, lipsit de sent...
Completed
Kidnapped ( A Harry Styles F.F ) Tradusa by SilvestruCristina
#19
Kidnapped ( A Harry Styles F.F ) T...by Silvestru Cristina
Ce ai face dacă ai văzut ceva ce nu ai vrut să vezi? Ce se întâmplă dacă cinci tipi Super Hot te-au rapit și nu te vor lăsa să pleci? Ce ai face dacă ai afla un secret î...
Jealousy (Death the Kid + Maka)(Soul Eater FanFic) by XxN1c0l3xX
#20
Jealousy (Death the Kid + Maka)(So...by Nicole
SoulEaterWattyAwards winner (second place) Kid finally wants to start a relationship with Liz, but knows that his OCD has to be toned down a notch. So he asks Maka for...
Completed