6. Konec

183 4 0

Sedím na stadionu a všichni Čeští i pár těch Kanadských fanoušků jsou napětí, za dvě minuty totiž začíná finálový zápas Česka proti Kanadě. Strašně bych to těm Čechům přála!

První třetina je ve znamení přehrávání puků mezi Kanaďany a Čechy a nic se neděje. Skoro. Jen naší mají asi dvě šance, ani jednu nepromění a pak mají Kanaďani celkem dost šancí, ale nemíří přesně.

Druhá třetina se zase odehrává v duchu sdílení, ale jen jednoho gólu, naštěstí do Kanadské branky, takže češi po druhé části západu vedou 1:0.

Poslední třetina je nudná. Teda Kanaďani i naši střílí, ale oba brankáři si dávají záležet.

Když se ozve závěrečná "siréna" nebo jak to nazvat, všem dojde, tě Češi vyhráli. Naší se začnou objímat a já tleskání ve stoje. Zavolají si mě k sobě, takže jdu na střídačku a objímám je.

,,Gratuluju. Po tom fiasku na olympiádě si to zasloužíte," říkám, když je postupně objímám.

Když objímám Dominika, je to zpočátku takové divné, ale pak ho protáhne k sobě a pořádně ho obejmu, přece jen on dál ten vítězný gól.

Po pauze se dávají medaile. Když hraje česká hymna, některým se po tvářích koulejí trochu slzy, které si okamžitě utírání rukou.

Já opravdu štěstím brečím. Ani nevím, že tolik bulet jde.

S kluky jdu pak na hotel, kde chtějí slavit a já se k nim samozřejmě přidám, je to poslední možnost být s nimi (kromě zítřejšího dopoledne, protože odjíždíme až v poledne.