6 / Gelinlik

65.3K 2.5K 542
                  

"Yemin ederim Bihter Ziyagil gibi silahı kafama tutup öbür tarafa gitmek için sıkıcam!" diyerek beni yatağımda uyurken üstümdeki yorganı çekiştiren Doğa'nın sesiydi bu.

"Dolunay kalk artık vallahi boğaldum he!" benim gibi Karadeniz şivesi seven birisiydi. Kafamı yastığın altına gömüp yastığı kafamın üstüne bastırıp Doğa'nın sesini duymamak için elimden geleni yapmaya çalıştım.

Bir rahat vermediler şurada uyuyalım!

"Vallahi ıslatırım seni!" inandırıcı gelmemişti. Bana kıyamazdı kendisi.

"Ya hadi, eşek kalk! Daha gelinlik provası yapılacak!" kafamdaki yastığı alıp fırlatmıştı. Gözlerimi yavaşça açtım. Tavana bakarken sakince nefesler alıyordum.

"Bu tavan keşke hastane tavanı olsaydı. En azından uyandırma eğlemini yapmazdınız değil mi?" diye Nihat Hatipoğlu gibi konuştum.

"Kes, boş yapma. Ağzını hem hayıra hemde bayıra aç!" derken eliyle değişik şekiler yapıyordu. Değişik bu kız demiş miydim?

Bugün gelinlik provası yapılacaktı tabii canım.. diye düşünürken inanmaz şekilde uyuma planına geri dönüp bir yandan esnedim.

NE!?

Bugün cidden prova yapılacaktı ve ben cidden hâlâ uyuma planı kuruyordum! Üstümdeki yorgana tekmeler atıp yere düşmesini sağlarken hızlıca ayağı kalktım.

Hızlıca ayağı kalktığım için başım şiddetle dönerken hemen geri yatağın üstüne oturdum. Beynim 360 derece dönmüştü. Bu yaptıklarıma Doğa gözleri pörtlemiş, vücudu donmuş halde bakıyordu.

"Are you deli?" dedi bana ciddi şekilde. Yarı ingilizce, yarı türkçe konuşmaya da bayılırdı kendisi.

"No, I'm anormal deli." diyerek onu düzeltim. Sanki bu konuşma gayet normalmiş gibi kafasını okeyler bir şekilde salladı ve, "Tamam girl." dedi.

Baygınlık halim uzaklaşınca hemen kalkıp banyoda ihtiyaçlarımı giderip dolabımı açtım. Elbise mi, kombin stayla mı..

"Elbise giy girls. Gelinlik giyip çıkartman kolay olur." dedi yatak başlığına sırtını dayamış, yatağın üstünde ayaklarını üst üstüne atmış şekilde duran Doğa.

"Allah razı olsun." diyip kırmızı bir elbise çıkartıp banyoya gidip üstümü çıkartıp elbiseyi giydim. Giydikten sonra Doğa'nın yanına adımladım.

(Elbise normalde beyaz renkte ama geçen bölümde beyaz giyindiği için aynı olmasın diye kırmızı filtre ekledim

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.

(Elbise normalde beyaz renkte ama geçen bölümde beyaz giyindiği için aynı olmasın diye kırmızı filtre ekledim.. umarım yapabilmişimdir.)

Askerin Karısı +18Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin