8 / Hatun

65.1K 2.3K 519
                  

#zorakievlilik'te 6. sıradayız!!🔥
Bu kitabı okuyan o güzel gözlerinizi öpüyorum.

"Yarın evleniyorsun farkındasın değil mi?" diye bağıran anneme gözlerimi devirdim. Oturma odasında bana nasihat verip evlenince kocama yapacaklarım dan bahsediyordu. İğrençlik konulu konuşmaları midemi bulandırmış kusucak gibiydim.

"Farkındayım." yarın cidden evleniyordum. Yarın kına ve düğün birlikte olacaktı. Bunu bizzat ben istemiştim çünkü kalabalık ortamda bütün gözlerin benim üstümde olması.. düşünmesi bile korkutucuydu! Bir günde herşeyin bitmesini istediğim için yarın herşey son buluyordu.

"Dediklerim aklında mı?" öğretmen gibi başımda dikilmiş bir o yana bir bu yana gezip beni sorguluyordu. Selena da oynayan kıvılcım gibi nefesimi tutmaya başlamak üzereydim!

"Aklımda." hayır, hiç biri aklımda değildi. Sahi, ne anlatmıştı bunca zaman?

"Aferin." dedi. Gururlanmışmıydı?

Evin kapısı yumruklanmaya başlayınca uykulu kısık gözlerimi hemen açtım sonuna kadar. Alacaklı gibi çalınan kapı içime ürperti koymuştu. Anneme elimle durması için işaret verip olduğum yerden kalkıp kapıya ilerledim.

Kapının deliğinden kim geldi diye bakmak istedim ama karanlıktı, gelen kişi elini koyuyordu. Annem salonun kapısından endişe içinde bakarken bana polisi arıyalım diye dudaklarını oynattı.

Sakin halde kafamı hayır anlamında salladım ve gülümsedim. Korkulacak bir şey yoktu, en fazla ölürdük.

Kapıyı açmak için parmaklarımı kulpa koydum. Bir anda kapıyı açıp elimle gelen kişiye vurmak istedim ama elim havada kaldı.

"Sürpriz!" diye bağıran Oğuz'du. Gözlerimi sıkıca kapatıp kafamı yukarı doğru kaldırıp derince nefes alıp verdim.

"Kız ne oldu?" diye sordu birde. Kafamı ona çevirip gözlerimi ona çevirdim.

"Senin Allah belanı versin Oğuz!" diye bağırmak ve bağırmamak arasında konuştum. Cidden Allah belasını versindi

"Hayda, sakin ol şampuan." dedi ve ayakkabılarını çıkartıp omzuyla omzuma vurup içeri geçti. Gözlerimi devirip kapıyı kapattım.

"Senin Türkçe kelime bilgine sıçı-" derken annemin odada olduğu aklıma gelip sustum. Şampiyon demesi lazımken salak şampuan demişti, inanılmaz!

"Ay anneannem be!" diyip annemin elini öpmeye çalıştı. Annem elini öptürmemeye çalışırken bir yandan Oğuz'un kafasına şakaya karışık vuruyordu.

"Yaşlı mıyım ben?! Ne anneannesi?" diyip kızmaya devam etti. Oğuz kahkahalar atarken oturma odasının yerini bildiği için hemen geçip koltuğa zıplarmış gibi oturdu. Deliydi ayol bu!

Evi bizden daha iyi biliyordu canım arkadaşım. Yakın olduğumuz için eve girip çıkardı hep eskiden. Annem ve babam bizi kardeş olarak görürdü, zaten kardeşim gibiydi.

Askerin Karısı +18Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin