6. bölüm

35.6K 1.7K 243
                  

İyi okumalarr

"Sadece Kadir'i görüp çıkacağız, yemin ederim başka bir şey yapmayacağız." elleri Zeliha'nın kolunda, bakışları yalvarır şekildeydi Derya'nın.

"Sen hayatında kaç kere türkü bara gittin? Bana sorarsan ben hiç gitmedim, ve tekin yerler değil oralar. Kusura bakma gelemem."

"Bağırıp durmasana annen duyacak şimdi, valla ikimizide yolar. Sessiz ol."

"Ya orada başımıza bir şey gelirse? O zaman nasıl kurtulacağız annemin gazabından." dedi Zeliha sinirle.

"Ya ne gelebilir başımıza? Hem yanımızda Kadir var. Kadir'e söz verdim geleceğim diye, gitmezsem ayıp olur."

"Söz verirken bana mı sordun? Madem sen söz verdin tek başına git."  Zeliha, kendisine sormadan iş yapılmasını hoş karşılamamıştıbu yaptığına oldukça sinirlenmişti.

"Tamam özür dilerim bir daha yapmayacağım ama lütfen gidelim bir seferlik lütfen lütfen lütfen lütfen." sesini oldukça yumuşaklık, bakışlarında yavru köpek bakışları vardı. Bu Zeliha'ya hiç etki etmemişti.

"Tamam sus! Daha da sinirleniyorum, of bıktım senden ya. Nerede bir bokluk var sen oradasın, işin kötü yanı beni de sürüklüyorsun."

Zeliha ve Derya uzun süreli tanışıyorlardı fakat arkadaşlıkları gerçek değildi ikside bunun farkındaydı ama şu anlık ikisi içinde sorun yoktu o yüzden susuyorlardı.

"Bir daha beni böyle boktan şeylere zorlama. İlk ve son kez kabul ediyorum, sadece bir saat kalacağız." sesi yeterince netti ama Derya pek takmadı, hızla Zeliha'ya sarılıp geri çekildi.

"Tamam tamam, ben 1saatte hazır olurum. Güzel olmayı unutmaz, bildiğimiz türkü barları gibi değil havalı insanlar geliyor.Mesaj atınca aşağıya inersin hadi görüşürüz aşkım." uzaktan öpücük atıp odadan ve evden hızlıca çıktı, amacına ulaşmıştı.

Zeliha baygın gözlerle arkasından bakıp odadan çıktı, hoşlanmıyordu arkadaşlıklarından ama idare ediyordu yine de. Aileleri çok yakındı bu yüzden onların da arkadaşlıkları zorunluluk gibi bir şeydi.

"Gitti mi salak arkadaşın?" elindeki elmasını ısırırken ablasına doğru seslendi Deniz.

"Senden kaç yaş büyük, doğru düzgün konuş." evet sevmeyebilirdi ama hakaret ettirecek değil di. Sonuçta iyi kötü vardı bir arkadaşlıkları.

"Aman sen sanki çok seviyorsun ya, birde gelmiş bana savunuyorsun. İstemiyorum onunla arkadaş olmanı kullanıyor seni. Bunu anlamayacak kadar aptal mısın?"

"Deniz bak zaten sinirliyim adam akıllı konuş almayayım ayağımın altına."

"Aman çok korktum." ablasını umursamadan elindeki elmayı yemeye devam ederek odasına gitti.

"Salak! Sen git kendi keko arkadaşlarına bak." arkasından bağırdı Zeliha.

Deniz'in elma yemesinden onunda canı elma çekmişti, kendisine küçük bir meyve tabağı hazırlayıp odasına geçti kitabına kaldığı yerden devam etti. Derya 1 saate gelirim demişti ama 3 saatten aşağı gelmezdi biliyordu, Zeliha o süre içerisinde kitabını bitirebilirdi.

                                🌒 

Mustafa Yiğit tüm dikkatiyle önündeki dosyaları inceliyordu, narkotik şubede başarılı bir komiserdi, ne kadar sinirli olursa olsun en çok sevilen komiserlerden biriydi. Odasının kapısını aniden açılmasıyla kaşları çatılarak bakışları oraya döndü.

IBAN AT -textingHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin