16. bölüm

22.5K 1.2K 119
                  

İyi okumalarr

"Birde küfür ediyor salak, gitmeyeceğim işte beklesin arabada." bir yandan cildini nemlendirip diğer yandan kendini aşağıya inmemek için ikna ediyordu, tabii Mustafa Yiğit'den ise art arda mesajlar geliyordu. Fakat Zeliha bakmamaya yeminli gibi mesajlara bakmıyordu. Ama onun aşığıda olması Zeliha'yı birazcık heyecanlandırıyordu.

Cilt bakımını bitirip saçlarına geçti ve önündeki losyonlarla saç bakımını yaptı.

"Resmen 18 gün haber vermedi bana, hadi yuvarlayalım 20 diyelim. Ne demek ya 20 gün. Tavşan dudaklı köpek." saçında ki losyonu iyice yedirirken Mustafa Yiğit'e kızmaya devam ediyordu.

"Anca mesaj atarsın zaten, benim 20 gün boyunca yaptığım gibi." dedi gelen bildirim sesine itafen

"Ama..ama görevde olabilir, hatta yüksek ihtimalle görevdeydi. Ben bunu bilemem ki." dedi yatağına oturarak. Mustafa Yiğit neden orada olmadığını eğer aşağıya inerse ona açıklayacaktı. "Salak mısın kızım ya, adam polis."

"Belki de suçu yok, büyük ihtimalle hiç yok." aşağıya inip inmeyeceğine karar verme aşamasındaydı. "İneyim ya, ama fazla yüz vermeyeyim. İlk önce kendini açıklasın. Evet evet öyle yapayım."

Yerinden hızlıca kalkıp beyaz şişme montunu aldı ve pijamalarının üstüne giydi, bu saatte kardeşi hariç ailesi çoktan uyurdu, kimse duymasın diye en yavaş hareketlerle adımladı, ayakkabılarını alıp kapıyı yavaşça açtı ve dışarı çıktı. Kapıda hızlı bir biçimde ayakkabılarını giyip apartmanın dışına doğru ilerledi.

Dışarı çıkınca gelen soğukla montunun önünü kapattı, artık iyice tanıdığı arabayı görünce beklemeden arabanın yanına gitti ve ön kapıyı açıp oturdu. Mustafa Yiğit'in olduğu tarafa hiç bakmadan direkt önüne bakıyordu.

Mustafa Yiğit ise 18 gündür görmediği yüzü görünce yüzünde samimi bir gülümseme oluştu, ve bedenini Zeliha'ya doğru çevirdi iyice. İkside bir süre konuşmadı ve ikiside bir süre hiç hareket etmedi. Zeliha önüne, Mustafa Yiğit Zeliha'ya bakmaya devam etti.

Zeliha ona bakıp yüzünü görmek istiyordu ama kendini tuttu, onun açıklama yapmasını bekledi.

"Bana neden bakmıyorsun?" Mustafa Yiğit'in sesi Zeliha'ya çok masum gelmişti, dudakları kıvrılmamamak için zor durdu.

"Açıklamanı bekliyorum." dedi Zeliha kendini bozmadan.

"Açıklayacak bir şey yok." dedi Mustafa Yiğit sakinlikle,Zeliha sinirlenerek hırsla Mustafa Yiğit'e döndü.

Mustafa Yiğit aldığı tepkiyle gülümsedi amacına ulaşmıştı, gözleri Zeliha'ya birleşmişti. "Ne yani bana bakman için illa seni sinirlendirelim mi? Ona da eyvallah güzelim." dedi gülümsemesini devam ettirerek.

Bak seni gebertirim, benimle dalga geçme." işaret parmağını ona doğru salladı, Mustafa Yiğit işaret parmağını tutup aşağı doğru indirdi.

"Sakın ol katil civciv, bilmem farkında mısın ama şuan bir polis memurunu tehdit ediyorsun. Bak benden söylemesi fena yargılanırsın." dedi sesindeki eğlenceyle.

"Ya sen mal mısın acaba?" dedi parmağını elinden kurtarıp.

"Ayıp oluyor ama güzelim." Mustafa Yiğit yalandan kaşlarını çattı,

IBAN AT -textingHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin