Mozak

463 59 13
                                    


Moždani valovi su ritmički električni impulsi i nastaju kada milijuni neurona u glavi komuniciraju jedni s drugima. Moždani valovi mogu otkriti važne informacije o cjelokupnoj funkciji mozga, uključujući razinu stresa, obrasce razmišljanja i emocije. QEEG može otkriti obrasce moždanih valova koji su povezani s impulzivnošću, kognitivnom nefleksibilnošću, tjeskobom i drugim simptomima.

Čitam cijeli jedan papir koji sam našao na stoliću ispred sobe broj 8 dok čekam da mi dozvole da prisustvujem Brittinu ispitivanju. Pošto nisam baš nešto posebno potkovan znanjem o ničemu što se ovoga tiče iskoristim tih pet minuta čekanja da se malo obrazujem.

KAKO QEEG MOŽE POMOĆI?

qEEG Može pokazati je li aktivnost u mozgu previsoka ili preniska i može otkriti kako moždane stanice međusobno komuniciraju. To može biti korisno na više načina, uključujući:

Prepoznavanje kognitivnih problema

Prikazivanje kako se mogu poboljšati obrasci moždanih valova

Pružanje vrijednih informacija u kreiranju personaliziranog tretmana kako bi se pomoglo uravnotežiti mozak. qEEG nam daje dodatne informacije o tome kako mozak funkcionira i može se koristiti za osnovne podatke kao i za praćenje napretka tretmana. Informacije iz qEEG–a možemo koristiti kao vodič za određivanje najučinkovitijih rješenja koja će pomoći da promijenite svoj mozak i poboljšate pamćenje, pojačate fokus i pažnju, smanjite depresiju, smanjite anksioznost i poboljšate ukupnu učinkovitost.

TKO MOŽE KORISTITI QEEG–a?

QEEG se može izvoditi na ljudima svih dobnih skupina – odraslima, adolescentima, djeci, pa čak i bebama.

Poremećaj u autističnom spektru

Depresija

Anksioznost

Panični poremećaj

TBI

ADHD

Shizofrenija

Opsesivno–kompulzivni poremećaj

Demencija

Problemi sa spavanjem

ŠTO ISTRAŽIVANJE POKAZUJE O QEEG–u?

Postoje tisuće istraživačkih studija na qEEG–u za široki raspon kliničkih indikacija, uključujući probleme s pamćenjem, anksioznost, depresiju, traumatske ozljede mozga (TBI), ADD / ADHD i probleme obrade poremećaja spektra autizma (ASD).

Kvantitativna elektroencefalografija (qEEG) postupak je koji obrađuje snimljenu EEG aktivnost snimanjem s više elektroda pomoću računala. Digitalni podaci se statistički analiziraju, ponekad uspoređujući vrijednosti s "normativnim" referentnim vrijednostima baze podataka. Obrađeni EEG se obično pretvara u karte boja funkcioniranja mozga zvane "Karte mozga".

EEG i izvedene qEEG informacije mogu se koristiti kao klinički alat za procjenu moždane funkcije i praćenje promjena u funkciji mozga uslijed različitih intervencija poput različitih terapija i tretmana. Upotreba naprednih tehnika kao što su analiza nezavisnih komponenti (ICA) i neuro–slikovnih tehnika poput elektromagnetske tomografije niske rezolucije (LORETA) mogu mapirati stvarne izvore kortikalnih ritmova.*

Ok, sada mi je malo jasnije otprilike što se ovdje događa i zaključujem da malena nije u nikakvoj opasnosti dok je podvrgnuta ovom tretmanu. Nisam baš siguran koliko je dobro da se ovo radi često na jednom djetetu, ali koliko sam imao priliku da vidim nema nekih štetnih utjecaja na nju, pa mi je to lakše za podnijeti. Ma, da mi je netko rekao još jučer da ću ja da se brinem za nečije dijete i da razmišljam o njenom dobru vjerojatno bih ga isprva gledao kao da je totalni ludak, a kada bi nastavio tuliti o tome, nabio ga nogom ili šakom, šta mi prvo refleks ritne. Kad vidi me gdje sam sada i kako se osjećam!?

Zeus 🔚Where stories live. Discover now