Bittim

63K 2.1K 1K
                  

🙂😚

....

Elimdeki çay bardağından bir yudum çay alırken yerimde rahatsızca kıpırdandım.
Gözlerim açık olan haber kanalındaydı.

Tamam Melek sadece küçük bir konuşma yapacaksın o kadar.Heyecan yapma şşş sakin heyecan yok, heyecan yok.

Koltukta uzanmış babama göz ucuyla baktıktan sonra çayımdan bir yudum daha alıp "baba"dedim.Hadi bakalım başlıyoruz.

Gözlerini haber kanalından çekmeden "Melek?"dedi sakince.

Annemle kısa bir bakıştık.Başını ne oldu anlamında salladığında bir şey yok diye kafamı geriye attım.Kadın kuşkulandı sesimden.O nasıl baba diyiş Allah aşkına Melek ya.Sanırsın ölüm haberi vereceğim.

"Baba ben dershanemin değişmesini istiyorum."

Bardağın dibindeki bir yudum kalan çayı kafama diktim ve bardağı annemin önündeki tepsiye bıraktım.

Önce kısa bir bakış attı bana.Tabi böyle pay diye söyleyince idrak etme sorunu yaşadı adamcağız.Bekleyin iki dakikaya düzelir.

"Neden kızım?" Demiştim ama.

"Ne oldu kuşum,o dershaneye gitmeyi çok istemiştin?"annem sorgularcasına konuştuğunda ona döndüm.

"Ya anne bizim dershaneye yeni bir hoca geldi hatta size de bahsettiğimde Demir hocayla babam tanış çıkmıştı."Kız tanışı geç babam ,Demir hocanın askerlikteki komutanıydı.Annem başını salladığında babam sesini çıkarmadan beni dinliyordu.

"Ee nolmuş yani Demir hocaya?"kızını öldürdü üç haftada öldürdü.

"Bana haftalık ödev verirken herkese verdiği ödevin üç katını veriyor ve yetiştiremeyince çok kızıyor.Halbuki geceleri uyumuyorum bile ama yetişmiyor.Anne böyle giderse ben gerçekten sinir krizinden ve yorgunluktan ölürüm."

"E ne güzel işte senin üzerinde duruyor.Bir bildiği varki çok ödev veriyor."diyen babama göz devirdim.Gel sen yap beybaba.

"Baba tamam bana ödev vermesin benim üzerimde durmasın demiyorum-"aynen öyle diyorum ama boş verin şimdi onu.

"Gerçekten adam beni öldürmeye çalışıyor.Öldürmeye teşebbüs ama bu yaptığı."

"Hocanla konuş o zaman Melek,bize niye dert yanıyorsun kızım."anacım,güzel anacım konuştuk ve çok pis azar yediğim için sizinle konuşayım dedim,keyfinden mi konuşuyorum şu an sizinle?Hm?

"Anne adam dinlemiyor.Yapacaksın diyor başka bir şey demiyor."babam uzandığı yerden kalkıp annemin ona uzattığı çay bardağını aldı.

"Tamam ben konuşurum Demirle sana az ödev vermesi konusunda ama artık sözleşme imzaladığımız için bir sene orada kalmak zorundasın kızım.Hem kaldı burada yedi ay."tabi canım ne ki yedi ay.Gözünü kapat aç hooop yedi ay bitmiş bile.

"Tamam ama bak deki"diyerek bir şeyler anlamasın diye masumca konuştum."Demir bakıyorum bu kızcağız geceleri uyumuyor,bünyesi bile zayıfladı o yüzden.Sen bizim kızın ödevlerini biraz azalt."dedim.

Dershane Hocam Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin