3.7

39.3K 1.9K 837
                  


Selam canlar bölümü size emanet edip kaçıyorum. Uykusuzluktan son kontrolleri iyi yapamadım valla artık Allah'a emanet gidiyoruz.

Keyifli okumalar 🌙

Ah, ben elbet iyileşeceğimKopardığın yerimden biteceğimTam doğarken küllerimdenBu şarkıyı şerefine söyleyeceğim

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.


Ah, ben elbet iyileşeceğim
Kopardığın yerimden biteceğim
Tam doğarken küllerimden
Bu şarkıyı şerefine söyleyeceğim

***

Klasik bir pazar günüydü.

Ta ki babam akşama misafirliğe gidiyoruz diyene kadar...

Başar Abim misafirliğe gidiyoruz kelimelerini duyar duymaz evden tüymüştü. Annem akşama evde olması konusunda ısrar etse de biliyordum ki abim gece yarısı olmadan ve bizim gittiğimizi bilmeden asla gelmeyecekti. Babam izin verseydi gece yarısıda gelmezdi eminim ki. Ancak babamın korkusuna her türlü tıpış tıpış gelecekti.

Nasıl da benim yaşayamadığım bir hayat...

Tamam nankörlük etmeyeceğim annem misafirliğe gidiyoruz diye beni kullanmamış, her hangi bir yardım istememiş ve zorlamamıştı ancak bu yine de akşam yemeğinde o insanlarla selamlaşmak ve evden ayrılmak zorunda olduğum gerçeğini değiştirmiyordu.

"Ada! Hazırlandın mı babacım? Hadi çıkıyoruz."

"Geliyorum!" diye cevapladım babamı merdiven boşluğundan sarkıp babama seslenerek. Neredeyse bitmiştim.

Geçtiğimiz bir haftada Ömer ile flört etmeyi öğrenmemizle geçmişti. Daha önce sevgilimiz veya flörtümüz olmadığı için değil. Olmuştu elbetteki. Ancak bizim öğrendiğimiz şey daha çok birbirimizdik.

Ben onun zaruri durumlar haricinde okula sabah altıda antreman için geldiğini öğrenmiştim. O da her sabah çay içmeden kendime gelemediğimi biliyordu artık.

Kendisi o gün benim kahveden çok çayı sevdiğimi fark ettiği için sabah ders başlamadan önce sıramın başında belirip ellerinde iki sıcak çay ile bana günaydın diyordu. Sabah insanı değildim kabul ama sizde yanı başınızda en sevdiğiniz şeyle beliren bir Ömer Oflaz görseydiniz sizin de sabahınız pekala muhteşem geçebilirdi. Yüzümde beliren sırıtışlar giderek artınca ve Ömer de bunun elbetteki farkına varınca doğru yolda olduğunun anlamıştı.

Tek bir gün değil ard arda dört gün boyunca sınıfın ortasında beliren basketbol takımının kaptanı elbetteki sınıf arkadaşlarımın da dikkatini çekmişti. Gediz ve Ebrar salı günü garip garip baksalar da Ömer alışkanlık edindiği sabah buluşmalarımızı çarşamba günü de tekrarlayınca dayanamamıştılar.

Gecenin Ucunda | TextingHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin