2.7

41.3K 1.9K 588
                  


keyifli okumalar

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.


keyifli okumalar...

***

sozeradaa: neden bilmek istiyorsun?

Görüldü.

Telefonumun ekranındaki minik görüldü yazısıyla tekrar bakıştık. Ömer mesajı attığında elim ayağıma dolaşmış, ne diyeceğimi bilememiştim ilk bir kaç dakika. Hemen ardından yazabileceğim en mantıklı cevap da görüldü yemiştim.

"Ada 5 saattir ekrana bakıyorsun boş boş. Bırak işte basbaya görüldü yemişsin. Sen ekrana bakıp durunca Ömer mesaj atmayacak."

Dolabımın önünde kıyafet deneyen Elif, saatlerdir beş karış olan suratımla aynadan göz göze geldi.

"Görüldüden nefret ederim."

"Biz de bayılmıyoruz."

"Senin sevgilin var bir kere. Konuşmaya hakkın yok!"

Elif triplerimden sıkılmış olmali ki oflayarak elindeki kazağımı yatağıma attı bezmişlikle.

"Ada cidden baydın kızım. Senin şuan bunu açıklayamadığın için üzülmen değil, Ömer'in sana neden dayanamıyormuş gibi." Ellerini havaya kaldırıp parantez açtı. "Bak dikkatini çekerim dayanamıyormuşçasına hoşlandığın kişiyi sorduğu için heyecanlanman lazım. Bir kendine gel kızım ya. Bak demek ki çocukta senden hoşlanmış o yüzden soruyor."

Yüzümde buruk bir tebessüm oluştu.

"Ömer mi benden hoşlanacak Elif? Yapma Allah aşkına." Kafamı kucağındaki tüylü yaatığıma eğip tüylerini çekiştirdim. "Tüm okul hala onun Aslı'yla olan ilişkisini konuşurken mi?" Eda ve Selen'in sesleri zihnimin içinde tekrar vuku buldu. "Saçma bir hayaldi işte benimkisi. En azından birbirimizi tanırız demiştim ama buraya kadarmış işte her şey. Ömer asla beni o anlamda görmeyecek."

Ben dalgın dalgın yastığımdaki tüyleri kopartırken kafama bir terlik çarptı.

"AH! Napıyorsun be! Acıdı."

"Acısın! Oh iyi olmuş. Belki tüplü televizyonlar gibi vura vura çalışır senin beyninde. Hiç sanmıyorum ama. " Ellerimle bozulan saçlarımı düzeltirken hiç beklemeden kucağımdaki yastıkla bu sefer ben vurdum ona.

"Sensin o! Tüplü televizyon Ardadır be bir kere!"

"Bak kendin söylüyorsun Arda. Yani, erkek arkadaşım. Yani, sevgilim. Yanisi burada sevgilisi olan benim. Tabikide akıl vereceğim!"

Aman bu da iyiki bir sevgili yaptı. Tutmasam kocamda kocam diye gezecek ortalıkta.

"Al sevgilini sok bir tarafına Elif! Ben gidiyorum."

Gecenin Ucunda | TextingHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin