8 - Elbise

6.3K 397 38
                  

Bölüm 8 Elbise

Sevgiyi bulmak mı, yoksa yalnızlıkta boğulmak mı? İkisi arasında gidip geliyordum yalnızlığın sükûneti beni cezp ederken kalbimde yeşerebilecek olan aşk filizleri düşüncesi, beni heyecanlandırmaya yetiyordu.

Sıkıntı ile ellerime baktım, basketbol oynamaktan olsa gerek bir kızın vücuduna oranla oldukça büyüklerdi. Tek büyük olan ellerimde değildi, vücudum yaşıma oranla çok büyüktü. Reha beni böyle sevebilir miydi? Onun yanına minicik bir kız yakışırdı.

"Karadeniz'de gemilerin mi battı?"

Sesin sahibi Fidan, elindeki kahveleri masaya koyduğunda ağlamaya yüz tutmuş gözlerimi üzerine diktim. Fidan ile çocukluktan arkadaştık bir kafede barista olarak çalışıyordu. Benim kadar şanslı bir aile de büyümemişti, okumaya bile fırsatı yoktu.

"Yok, Reha'yı düşünüyorum 'tipi' değilmişim."

Yanağımı ısırıp Fidan'ın getirdiği kahve bardağını avucunun içine aldım. Reha canımı sıkmıştı, bende ilk fırsatta buraya kaçmıştım. Fidan sandalyesini çekip oturduğunda, ''Ona bir oyun oynamaya ne dersin?'' Dedi, ne demek istediğini anlamamıştım, Reha'ya nasıl bir oyun oynayacaktım ki? Merakla yüzüne baktım, dikkatimi çekmedi desem yalan olurdu. O da beni anlamış olacak ki söze başladı; ''Şimdi şöyle sen bana elbise fotoğrafı atacaksın yani bana atmışsın gibi yapacaksın...'' Kelime oyunu yapmasa, şuan yüzüne mal gibi bakmayacak olurdum. Afallamam çok sürmezken devam etti, ''...Ama aslında fotoğrafı Reha'ya atacaksın.''

Yok ebesinin harekesi!

''Bakma öyle bir yerde görmüştüm çocuğun dibi düşmüştü bence denemelisin.''

Deneyip ne olacaktı ki kendimi rezil etmemden başka bir işe yaramayacaktı. Konuşmaya gerek bile duymadan kafamı hayır anlamında salladım, bu Gizem olmaya benzemiyordu. Fidan masanın üzerindeki telefonumu bana uzattığında şuan kendimi; 'tepeye gidelim diyo Cihan' diyen Hasrete önce 'ben gelmem' deyip sonra da 'tamam' diyen Gülnaz gibi hissetmiştim.

Telefonun şifresini girdiğimde özel galerimde duran elbiseli fotoğraflarımı açtım, hayatım boyunca elbise giymemiştim annemin bana aldığı birkaç elbiseyi de deneyip fotoğrafımı da çekip gizli klasöre almıştım. Özgüvenim elbise konusunda sıfırdı asla kendime yakıştırmazdım.

''Bence bunu at oldukça güzel.'' Diyen Fidan'a yutkunarak baktım biraz gerilmiştim sonuçta işin sonunda rezil olmakta vardı.

Neva: Fidan!

Neva: Kanka, akşam ki partiye bu nasıl?

Neva:

Neva: Kötüyse başka giyeceğim

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.

Neva: Kötüyse başka giyeceğim.

Reha: Neva?

Neva: Efendim, sence nasıl?

Reha: Neva, ben Fidan değilim.

Reha: Karıştırdın galiba.

Neva: Siktir!

Neva: Reha...

Fidan'ın dediğini yaptığımda Reha'nın cevabına bakmadan telefonu kapatmıştım. Şuan çok utanıyordum çocuk beni engellese şapa otururdum. Telefonum titrediğinde Fidan hadi diyerek bana baktı. Titreyen ellerimle telefonuma uzandım kalbim sanki ağzımda atıyordu.

Reha: Ne partisi bu?

Ulan hödük insan ne partisi diye sorar mı?

Neva: Fidan ile ClassBar'da takılacağız.

Yalan, bir gün fena patlayacağım...

Reha: Bende gelebilir miyim?

Neva: nE? (Göderilmedi)

Neva: Sen partilere gider misin?

Reha: Genelde hayır ama evde durmaktan canım sıkıldı.

Reha: Bu arada elbise güzelmiş, kırmızı sana yakışmış.

Neva: Teşekkür ederim.

Çarpma lan kalbim! Hatta şuan dur!

Reha: İstersen sizi alabilirim taksiyle.

Neva: Yok benim motor ehliyetim var, motorla gideriz.

Kabul etmiyorsun, çünkü öyle bir parti yok!

Reha: Peki öyleyse.

Reha: Akşam kaçta buluşuyoruz.

Buluşmasak...

Neva: Sekiz uygun mudur?

Reha: Uygundur.

Bokuto yemişişko Neva.

★★★

#benneva:

200 Beğeni 120 Yorum

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.

200 Beğeni 120 Yorum

#benneva Kırmızı bana yakıştı ❤️

#fidanguler Güzele ne yakışmaz.
#benneva Teşekkür ederim hanımefendi o sizin güzelliğiniz.

#bariskaya Neva, sana yürüyebilir miyim?
→#asrinulus Dikkat et! Yürürken ayağına taş batmasın.

#xkisi Lan bu karı çok güzelmiş.

#nevaninkivriciksaclari Heyet be! hatuna bak.

#rehaerdemoglu beğendi

★★★

Neva hadi bakalım çık işin içinden çıkabilirsen?

Sizce bu partide neler olacak?

Fizik Cezası / TextingHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin