29 - Balon

1.1K 124 8
                  

Bölüm 29 Balon

Ağzıma attığım mısır tanesiyle beraber, bitmek bilmeyen reklama göz devirdim. Film başlayana kadar reklamların yarısında mısır bitiyordu. Yanı başımda, benim gibi sıkılmış olan Reha... Ona baktığımı anlamış olacak ki bakışları anında bana dönmüştü.

Sitemkar sesiyle ''Reklam biraz daha devam ederse gideceğim.'' Dedi, haklıydı benim bile tahammül etmeye sabrım kalmamıştı. Kalkmak için hareketlenmiştim ki filmin beyaz ekranda oynaması ile koltuğa tekrar kuruldum. Tam odaklanmışken Eymen'in dikkatimi dağıtması ile elimdeki mısır kovasını son anda düşürmekten kurtarmıştım.

''Kanka filmden sonra bir tantuni gömer miyiz?'' 

Eymen, Barış'ın üzerinden bana doğru uzandığında Barış'ın küfürlerini duymuştum. Çocuk küfür etmekte haklıydı, Eymen bir tantuni uğruna Barış'ı ezmişti. 

''Başlarım senin boğazına, kalk üstümden Eymen!'' 

Birazdan birbirlerine gireceklerdi daha doğrusu Barış, Eymen'e tekme tokat dalacaktı. Eymen tehditlere daha fazla dayanmamış olacak ki geriye çekilip koltuğa sindi. Film bitene kadar umarım konuşmazdı yoksa iki saatimiz işkence gibi geçecekti. 

Bacağımın üzerinde hissettiğim sıcaklıkla ile but kesilirken, Reha'nın fethe çıkan eli hayırlı bir yere çıkmıyordu. Onu durdurmak üzere elini tutunup koltuğun kenarına sabitlediğimde homurdandığını duymuştum. İstediği şeyin şuan ne sırası ne de yeriydi. 

Filmin yaklaşık on beşinci dakikasında Eymen'in küçük bir çocuk gibi şikayetleri başlamış iki de bir çişim geldi diye sayıklayıp durmuştu. İzlediğim filmden kısaca bir cacık anlamamıştım. Barış, Eymen'in ağzına atkısını doladığında bir nebze olsun rahatlamıştık ama bu seferde, Eymen boğuk sesler çıkarmaya başlamıştı. 

''Yok biz bu filmi izleyemeyeceğiz.''

Fidan düşmanca bakışlarını diktiğinde aramızdaki en sakin insanı bile delirttiği için Eymen'e altın bir madalya takacaktım. 

***

Reha'm: Güzel bir gündü.

Neva: Tabi Eymen iki de bir çişim geldi diye tutturmasaydı.

Reha'm: Zehir etti filmi ama senin ile olmak en güzeli.

Neva: Tabi ki oğlum ne sandın?

Reha'm: Ya kızım az romantik ol.

Neva: Romantik mi? O da ne?

Reha'm: Şöyle bir şey.

Reha'm: 

Neva: Reha nu ne?

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.

Neva: Reha nu ne?

Reha'm: Cama çık.

Reha'nın mesajına görüldü atıp koşar adımlarla cama yaklaştım tabi cama ulaşana kadar iki üç kez düşme tehlikesi geçirmiştim. Ayağıma dolanan battaniye benim ile beraber gelirken perdenin ucunu bulmaya çalışıyordum.

''Ya inadına mı yapıyorsunuz?!'' 

Söylene söylene perdeyi açtığımda karşılaştığım manzara neredeyse küçük dilimi yutacaktım. Reha yirmiye yakın kırmızı balonla karşımda duruyordu. Arkasında ise bizim tayfa telefon ışıklarını açmış, arka fondaki Buray'ın 'Aşk Mı Lazım' şarkısına eşlik ediyorlardı. Elim ile bir dakika işareti yapıp pencereden çekildiğimde evdekileri umursamadan koşarak hatta evi inletecek şekilde merdivenlerden indim. Hızlı koştuğumdan mı yoksa heyecandan mı? Bilmiyorum, ama kalbim çok hızlı atıyordu. Sonunda kapıya ulaştığımda annemin arkamdan bağırdığını duymuştum, şuan Nermin Sultanı dinlemenin sırası değildi. Çelik kapıyı açtığım gibi görüş alanıma giren Reha bana sanki dünyadaki en güzel gülümsemeyi bahşediyordu. Koşar adımlarla yanına ilerlediğimde ''Reha sen deli misin? Bunlar ne?'' Diye eklemeyi unutmamıştım. 

''Bugün günlerden ne güzelim?'' Dediğinde kafamı ne dercesine salladım, benim köşeli jeton sonradan düşmüş olacaktı ki aklımda canlanan tarih ile gözlerim irice açıldı; bugün benim doğum günümdü. 'İnsan doğum gününü unutur mu?' demeyin ben unuturdum. Zaten yaşlandığımız bir günü hatırlamak bana pek mantıklı gelmiyordu. 

''17 Ocak tam 17 tane balon.'' 

Ellerindeki balonu bana uzattığında dolan gözlerimi gözlerine diktim. 

''Seni seviyorum kıvırcık ve ne olursa olsun seveceğim, iyi ki doğdun.'' 

Bir balonlara, bir Reha'ya bakarken bizimkilerin çığlıkları ile onlara döndüm bizi rahat bırakmayacaklardı ama şuan bunu göz ardı edebilirdim.

***

#benneva:

240 Beğeni 130 Yorum

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.

240 Beğeni 130 Yorum

#benneva Bugün ben doğdum 🎈

#fidanguler Happy birthday babe  <3

#rehaerdemoglu Bence bugün benim doğum günüm çünkü senin var oluşun bana bir hediye.
#benneva Seni seviyorum deli jojuk 💙

#vuslatekerr İyi yaşlar güzellik.

#nisaulus İyi ki doğdun böcek.

#asrinulus Ablam olarak seni seçmek ile iyi bir karar vermişim, iyi ki doğdun.

.

.

.

★★★

Selam...

Nasılsınız? Umarım beğenmişsinizdir, hepinize iyi haftalar dilerim kiraz çiçekleri 🌸

Fizik Cezası / TextingHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin