Розділ 1

98 4 0
                                    

Похорони в підземці завжди короткі. Кілька друзів, металеві ноші з тілом і важкі покриті кіптявою двері крематорію. Скількох я вже так провела? Не дарма кажуть, що лутери довго не живуть.

І сьогодні я ховаю подругу. Зою. Її вивозять із сусідніх дверей. Коліщата розпачливо шкребуть зелену плитку на підлозі. Вони не хочуть їхати туди, а я не хочу бачити цього, проте мушу. Мушу хоча б заради пам'яті про неї.

Зоя незвично бліда і більше нічого не видає, що вона мертва. Здається, що Зоя просто спить і не чує ляскання дверей, з-за яких не вертаються. Працівник крематорію знімає з її ноги бирку і недбало засовує собі до кишені. Проходячи повз, він пришпилює мене до стіни важким осуджуючим поглядом. Він знає. Нічого не скаже, але знає хто ми, бо я стою тут одна. Більше ніхто не прийшов.

І коли Зоя зникає за чугунними дверима, я розвертаюсь і йду геть. Все. У рюкзаку, здається, каменюкою хитається на моїй спині її коротке життя – речі, які згодився віддати мені працівник крематорію. Я вже заглядала всередину і знаю, що мене обікрали, проте мовчу. Бракує спорядження для вилазок, а головне підвіски, підвіски-зірки, яку носила Зоя. Її я хотіла лишити собі, а тепер не можу, і це завдає більшого болю, ніж голод. Останнього разу я їла два дні тому.

Позаду себе чую голоси. Надто голосні для цього провулку, тому ховаюсь в темряву подалі від проблем. До Дюка мені ще чотири повороти. І зараз я хочу лише одного, щоб про моє існування ніхто не довідався. Непомітна, тому жива.

Четверо чоловіків вивалюються у хирляве світло тунельного ліхтаря.

– Та що ти взагалі знаєш? – перші слова від них, які я встигаю розібрати.

Штовханина – і один так недоречно зачіпає мене у темряві за ящиками.

– Сюди йди. Сюди! – кричить один з них, тягнучи мене за капюшон до світла.

Я зустрічаюсь з ним поглядом і розумію, що до нього починає доходити, кого він вполював. Відстібаю капюшон і тікаю. Не хочу бути сьогодні ще й побитою. За моєю спиною гримлять об бетон ящики.

– Лутерша? Лузерша!

Ці слова, кинуті в спину, не зачіпають мене. Я вже давно збайдужіла до слів, бо байдужа в підземці означає жива.

До контори Дюка я добігла швидко. Під дверима крім охоронця як завжди тупцяє ще двоє-троє лутерів. Але головоріз біля входу пропустить мене перед них. Всередині горить червоне світло, і жінки, що сидять попід стіни, схожі на звалище понівечених трупів. І це не далеко від правди – кожна з них у свій час стала річчю. А бути річчю в підземці навіть гірше ніж лутером.

Цифрові кочівники. ТеяWo Geschichten leben. Entdecke jetzt