Peyda 21

22.9K 1.8K 375
                  

10.04.2024
Yirmi birinci bölüme hoş geldiniz.
Keyifli okumalar:)

Bölüm şarkısı:
Müslüm Gürses-Olmadı Yar
🪢

"Karşılama Merasimi"

29 Ekim 2023
İstanbul, Türkiye

Saat gece yarısını çoktan geçmişti, bir gün bitmiş yerini diğer güne bırakmıştı. Günün ilk saatlerini çoğu kişi uykuda geçerirken Alatonlar için bu gece uyku yoktu.

Daha yeni kavuştukları kardeşleri yeniden ellerinden kayıp gitmişti. Hem de bu sefer yanlarından, göz göre göre alınmıştı.

Alparslan kamera kayıtlarını izlerken suçluluk duygusunu içinden atamıyordu.

Mert'in, Ceyda ile birlikte Peyda'yı da götürdüğünü düşündüğü için bir süre yokluğunu garipsememişti fakat her şey kavganın sonlanması ve Alparslan'ın kardeşleriyle birlikte arabaya gitmesiyle açığa çıkmıştı.

Alparslan arabaya gittiğinde Peyda'yı da orada bulacağına çok emindi fakat gittiğinde ve arabada sadece Mert ve Ceyda'yı gördüğünde dünyası başına yıkılmış gibi hissetmişti.

Alparslan için şu dünyadaki en değerlileri kardeşleriydi. Onların kılına zarar gelmesine izin vermez, onları hiçbir şeyin üzmesine katlanamazdı. Şu zamana kadar da böyle olmuştu.

Tüm kardeşlerini koruyup kollamış ve onların kılına dahi zarar gelmesine izin vermemişti. Peyda hariç...

Peyda yıllarca acı çekmişti, yıllarca kimsesiz kalmıştı. Alparslan, Peyda'nın on yedi yılının tek bir salisesinde bile kardeşinin yanında olamadığı için kahroluyordu adeta.
Onu diğer kardeşleri gibi ne acıdan uzak tutabilmişti ne de yanında durabilmişti.

Şimdi yıllar sonra kader onları tekrar bir araya getirmiş, birbirlerini bulmuşlardı fakat bu sefer Alparslan'ın, Peyda'nın ölüm haberini aldığında kalbine yerleşen ateş harlanmıştı. O har, Alparslan'ın boynunu bükmüştü.

Bükük boynunu kaldırıp da Peyda'ya bakacak yüzü bile kalmamıştı. Bu yüzden hiç Peyda'ya yaklaşamamıştı. Kardeşlerinin ve ebeveylerinin sözlerini, davranışlarını engelleyememişti.

İşte şimdi Alparslan'dan hepsinin acısı çıkıyordu. Peyda kaçırılmıştı, aynı yıllar önceki gibi ve Alparslan kalbinde büyüyen ve tüm vücudunu ele geçiren kor alev yüzünden ne yapacağını bilemiyordu.

Kamera kayıtlarını izlediği odadan çıktığında kapıda onu bekleyen kardeşleri, abilerinin yıkılmış halini görmeleriyle ne olduğunu anlamışlardı. Çünkü zaten iki seçenek vardı. Peyda ya kaçmıştı ya da kaçırılmıştı. Abilerinin perişan hâli ise ikinci seçenekten ötürüydü.

Odadan Alparslan'ın ardından Tuğkan çıktığında, diğer taraf da Tuğkan'a neler olduğunu soruyordu çünkü Peyda ile eş zamanlı olarak Zahir de ortadan kaybolmuştu.

Tuğkan izlediği görüntülerden Zahir'in her şeyi bir plan dahilinde yaptığını anlamıştı fakat Zahir'in planını bozamayacağı için sadece karşısında ondan iki çift söz bekleyen çocuklara "Zahir, Peyda'yı kaçırmış." demekle yetindi.

"Peyda kim?" Toprak'ın sorduğu soruya kimse cevap vermemişti.

Sahi, Peyda kimdi?

İşte bu sorunun cevabını kendi kardeşleri bile veremiyordu.

PeydaHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin