Heiii, scuze serioase pentru intarziere, am vrut sa-l postez mai devreme doar ca nu am avut inspiratie, si sincer... nici acum nu prea am avut deci spun dinou scuze! Scuze daca capitolul v-a fi cam stupid, nu prea m-am chinuit la el, oricum sper sa fie pe placul tuturor. A da, si sa nu uit, nu uita-ti sa ma anunta-ti daca vreti dedicatie. Apropo , capitolul nu e verificat, deci scuze pentru greseli, daca gasiti.
Acum va las sa cititi. Lectura placuta!
Am intrat in club cautand-o pe Scarlet si restul grupului cu privirea. Imi era un pic cam greu din cauza multimii care dansau si cantau odata cu muzica care urla in boxe provocandu-mi migrene. Ma uitam in jur dar nu vedeam nicio fata cunoscuta. Si cred ca tot ce puteam face era sa inaintez in fata cu pasi grabiti in speranta de a o vedea pe ea, sau pe unul dintre baieti. Insa in schimb am primit doar injuraturi aduse de la fete dupa ce le loveam sau calcam din greseala. O mana rece s-a asezat pe umarul meu stang inghetandu-ma complet.
- Aici erai! se aude o voce din spatele meu, facandu-ma sa tresar. Era Patrik.
- Ah, esti tu! Ce bine...credeam ca esti vre-un betiv , i-am spus linistindu-ma la vederea lui, urmand apoi sa-l iau in brate.
- Hei, poate beau eu un pic dar nu sunt betiv! a spus facandu-ma sa rad. Ce ti-a luat atat sa ajungi? Ai intarziat!
- Ce fel de complicatii? intreaba Patrik comfuz.
《《~~in urma cu 2 ore~~》》
- Deci, pot intra? m-a intrebat Darcian, cu un zambet cuceritor dar si malefic, pentru a 3-a oara.
- Pleaca naiba odata! i-am raspuns nervoasa, si deja enervata de tupeul lui.
- Ce te sperie? Ca v-a intra un vampir in casa ta, sau ca voi intra eu? Ce e asa de rau?
- Pot gasi zeci de motive sa-ti raspund la intrebare!
- Cum ar fi? spune iar eu tac, nemai spunand nimic. Eram sigur! Deci termini odata cu inabordabilitatea ta, si ma lasi sa intru? L-am privit incruntata. Omul asta nu renunta , nu? Atunci, in cazul asta renunt eu...
- ...B-bine fie ! Intra! am spus, cedand intr-un final. Dar tot nervoasa eram.
- Ai renuntat mai repede decat ma asteptam. Darcian a facut un pas mic in fata apoi a intrat cu totul, eu dadandu-ma cativa pasi inapoi. Nu mi-ai raspuns la intrebare! Ce-i cu tinuta asta?
- Tu de unde sti unde stau? l-am intrebat urmand sa ma asez pe marginea patului, si sa-l privesc curioasa dar si stresata.
- E un oras mic , se poate afla foarte usor! mi-a spus , accetuand cuvantul foarte. Acum raspunde tu!
Mda, sigur...oricum nu am degand sa-i spun nimic legat de viata mea personala sau de ce fac eu.
- Tinuta mea! Problema mea!
Darcian se stramba semn ca nu-i placu raspunsul meu, apoi se apropie incet de mine facandu-ma sa ma dau cativa pasi inapoi.
- Daca tu nu vrei sa-mi raspunzi , aflu singur...spuse apoi lasa un zambet smecherest sa-i apara pe fata.
- Ce vrei sa f... am apucat sa spun pentru ca in urmatoarea secunda Darcian era in celalat colt al camerei cu telefonul meu in mana. Hei! Da-mi telefonul! strig , dar acesta se face ca nu ma aude si incepe sa-l butoneze la nimereala.
- Serios Darcian, da-mi telefonul! ii spun cat se poate de serioasa, cand aud zgomotul unui mesaj primit.
- Apropo, o anume Scarlet ti-a trimis mesaj cu adresa unui club, spune acesta cu acelasi ton enervant. (Perfect!) Asta explica tinuta ta atat de...zice si isi arcuieste sprancenele.
YOU ARE READING
Asta nu e tot!
VampireIn aceasta carte e vorba despre Evelyn, o adolescenta partial normala de 17 ani ,a carei viata se intoarce la 90 de grade in seara in care ea goneste singura pe strazi fara un punct de ajungere. Atunci ea descopera ca lumea din jurul ei nu e cea ce...