BÖLÜM:44 DOĞRU KADIN

23.2K 1.1K 365
                  


Sınavlarımın çoğu bitmişti genelde beklediğim notlar almıştım. Geriye kalan sınavlar haftaya olacaktı. O sınavlardan sonra dokuz günlük bir tatilimiz olacaktı. Aklımda çok güzel planlar vardı.

Uyandığımda özgür abimin evindeydim. Abim Arslan da kalmama da müsade etmemişti! Arslan'ın doğum günü üzerinden yaklaşık üç gün geçmişti. Şu an ise Azra ile mutfaktaydık. Onların mutfağında o da Cem'e sarma sarmak istiyormuş? Yardıma beni çağırmıştı. Ona sadece örnek olarak iki üç tane yapmıştım. Gerisini o yapmaya çalışıyordu. Mutfakta olan sandalyeye oturmuş Azra'nın sarma yapamayışını izliyordum.

"Ya Defne kolum kadar oldu!" Bana gösterdiği sarmaya baktım gerçekten kolu kadar olmuştu. Üfleyerek yerimden kalktım ve yanına geçtim. Elime bir yaprak aldım.

"Sen de al bir yaprak bana bakarak aynısını yap." Dedim. Kafasını salladı.

Yaprağın içine harcını koydum ve annemden gördüğüm hareketleri tek tek yaptım. Azra'nın yaptığı kalın olmamıştı ama çok ince de olmamıştı. Bu da bir başarı canım. Sonrasında hepsini Azra yaptı. İlk başlarda ortlama olsa da sonrasında kalem gibi sarmıştı.

İşi bitince ocağa koydu ve hazır olunca bir tabak bana verdi. Bir tabakta alıp salona doğru gitti. Ben de onun arkasından gittim. Annesi salonda oturmuş bir dizi izliyordu. Biz gelince bize döndü.

"Anne." Dedi Azra ve sarmayı uzattı. Annesi sarmadan bir tane alıp yedi ve ardından bana döndü.

"Kız Defne ne güzel yapmışsın." Dedi Özlem abla. Azra gururlandı ve saçını savurdu.

"Ben yaptım." Dedi annesine bakıp.

"Cidden mi kız?" Özlem abla şaşırmıştı.

"Evet."

"Kime?" O malum soruyu sordu. Azra bir an ne diyeceğini bilemedi.

"Birine işte." O birini Özlem abla uzun zaman önce anlamıştı.

"Azra yarın sen çağır o birini tanışalım." Dedi. Azra ile ikimiz de şaşırmıştık.

"Anne-" Azra'nın sözünü kesti özlem abla.

"Hayır getir bir tanışalım. Sana bu kadar ince sardıracak adamı merak ettim." Muhtemelen Azra'nın babası da annesi de Cem ile yarın tanışacaktı. İkisi de Cem'in dövmelerini görünce ne yapacaklar acaba?

☠️

Bugün Arslan full şirkette kalacaktı. Azra Cem ileydi ve Özgür Esra ileydi! Kısacası sap gibi kalmıştım ortada. Annemle de oturtup çekirdek çitleyemezdik o işe gitmişti. Erken gelicekti bugün eve çünkü dediği gibi terfi almıştı. Ben de tek başıma mecbur eve gittim. Canım sıkılana kadar masamın başına oturdum ve ders çalıştım.

Sonunda canım sıkıldığı için iki saat sonra masamdan kalkıp yatağıma uzanmıştım. Bu haftanın sonrasında tatil olacaktı. Tatilde bir şeyler yapmalıyız!

Defne:

Defne:

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.
MİHRİMAH/ Yarı Texting [+18]Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin