7. Bölüm

117K 1.5K 838
                  


Ring'den ayrılıp kızın yanına ilerledim. Bana sırıtarak bakarken bakışlarım Atlas'a döndü. Eldivenlerini taktıktan sonra kendini hazırlamaya başladı. Karşı taraftaki adam çok heybetli biriydi. Rakibi zor olsada Atlas'ın kazanacağına emindim.

"Herkes yerlerini alsın rakiplerden biri yere düştüğünde 10 saniye içinde ayağa kalmazsa kaybetmiş olacak." Hakem uyarı yaptıktan sonra herkes tezahürat yapmaya başladı.

"3, 2, 1 başla." Hakem aradan çekildikten sonra Atlas ile rakibi karşı karşıya geldi. Atlas hızla rakibin kolunu kavrayıp yüzüne bir yumruk attı. Herkes onu desteklerken heyecanla maçı izliyordum. Adam Atlas'ın karnına bir tekme attığında kalbimde bir sızı oluşmuştu. Atlas'ın yüzünde acı dolu bir ifade varken adam kolundan tutup serçe karnına tekmeler atıyordu.

Atlas kendini savunmaya geçtiğinde hızlı bir hareketle adamın bacağından tutup yere düşmesini sağladı. Bütün yükünü adama verdiğinde ikiside yerde birbirlerini yenmeye çalışıyordu. Atlas hızla adamın yüzüne art arda yumruklar savurduğunda zemin kan içinde kalmıştı. Yerde yatan adam Atlas'ı hızla bacağından tutarak yere düşürüp karnına art arda yumruklar atmaya başladı. Atlas'ın yüzü kan içinde kalırken kendini savunmaya çalışıyordu.

"ATLAS." Ona bağırdığımda bakışları beni bulmuştu.

"Kaybetme." Atlas hızla benden bakışlarını çekip üzerindeki adamı hızla yere düşürerek yerden kalktı. Adam'ın savunmasına izin vermeden üst üste yumruklar atmaya başladı. Adam yerden kalkamazken Hakem araya girdi. Ve böylece ilk raund bitmiş oldu. Atlas hızla adamın üzerinden kalkıp yerine geçti. Ringe girip yanına ilerledim. Yüzü gözü kan içinde nefes nefese bana bakıyordu.

Dudaklarına dokunup gözlerinin içine baktım.

"Canın acıyor mu?" Yüzünde olan ellerimi ellerinin arasına alıp kısa bir öpücük bıraktı.

"Benim canım acımaz endişelenme." Atlas'tan bakışlarımı çekip karşı tarafa baktım.

"Atlas bu adam çok güçlü nasıl yeneceksin?" Atlas'a endişeyle baktığımda yüzünde bir tebessüm oluştu.

"Efsan beni hafife alma. Ben girdiğim hiçbir oyunda kaybetmem. Birazdan o adam sağ çıkamayacak buradan."

"2. Raund için yerlerinizi alın." Hakemin sesini duyduğumda Atlas'a döndüm.

"Bu maç hemen bitsin. Daha fazla burada durmak istemiyorum." Yalandı sadece onun zarar görmesini istemediğim için bir bahane uydurdum. Atlas bana yaklaşıp yüzümü ellerinin arasına aldı.

"Söz veriyorum hemen bitireceğim. Sadece biraz daha sabret." Başımı onaylayarak salladığımda beni kendisine çekip saçlarımı okşadı.

"Şimdi enerjimi aldım. Daha güçlü olacağım." Birbirimizden ayrıldığımızda tebessüm ettim. Ringden ayrılıp yerime geçtim. Atlas kendini toparlayıp yerini aldı.

"3, 2, 1 başla." Hakem maçı başlattığında Atlas ilk başta kendini savunmaya aldı. Rakibi hızla ona saldırırken o hareket etmiyordu. Neden saldırıya geçmediğini düşünürken rakibinin yorulduğunu yavaşlayan hareketlerinden anladım. Atlas tam bu sırada hızla bacağından tutup karnına yumruklar atmaya başladı. Adam savunmaya geçemeden yere düştüğünde Atlas hızla onun üzerine ağırlığını verip adamın yüzüne yumruk atmaya başladı. Bu sayede adam kendini savunmaya alamamıştı. Adam Atlas'ı üzerinden atmaya çalışırken Atlas dirseğini adamın boynuna dayadığında güçlü bir yumruk adamın yüzüne savurmuştu. Adam kanlar içinde bayılırken hakem 10'dan geriye saymaya başladı. Adam kalkmaya çalışsa da hareket edememişti.

TAKINTI Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin