20. Bölüm

31.5K 673 520
                  

Ramazan ayında malum sahneler yazamıyorum kahskwkwjw böyle masum masum ilerleyelim bakalımmm🫣


Atlas şaşkınlıkla karşısındaki adama baktı. Barlas abisinin elinde gördüğü zarfla hızla yanına ilerleyip elinden alarak arkasına sakladı. Atlas aniden elinden çekilen zarfla sinirle Barlas'ın üzerine yürüdü.

"Ver lan şunu. Şansını zorlama yoksa yarım bıraktığım işi şimdi temizlerim."

"Sen temizleyene kadar ikimizi de ortadan kaldıracaklar haberin yok." Atlas kaşlarını çatarak Barlas'a baktı.

"Kim buna cesaret edebilir?" Barlas alayla gülerek abisine baktı.

"Hala gerçekleri görmüyorsun değil mi Atlas? Seni zeki biri sanardım ama sen aptal gibi gözünü bile kırpmadan seni öldürecek adamlara yakın olmaya devam ediyorsun." Atlas elini yumruk yaparak sinirle Barlas'ın yüzüne bir yumruk attı.

Barlas abisinden gelen yumruk ile geriye doğru savruldu. Dudağına dokunduğunda gelen acı tat ile yüzünü buruşturup abisine baktı.

"Yeter lan herkes şifreli konuşuyor. Söyleyin ben de gerçekleri bileyim." Kapının aniden açılmasıyla Atlas'la Barlas'ın bakışları oraya döndü.

Cevdet Bey karşısında duran çocuklarını görünce gerginlikle çekmeceye baktı.

"Sizin odamda ne işiniz var?" Barlas babasının sorusuyla sırıtarak Atlas'a sarıldı.

"Abim seni çok özledim. Uzun zamandır bir araya gelmiyorduk." Atlas ona sıkıca sarılan kardeşinin tavrıyla onu kendinden uzaklaştırmaya çalıştı.

Barlas abisinden uzaklaşmayıp babasının duyamayacağı şekilde Atlas'ın kulağına fısıldadı.

"Şimdilik aramızda yaşananları unutalım. Hayatta kalmak için asıl düşmanı yok etmeliyiz abicim." Barlas abisinden uzaklaşıp kafasını salladı.

Atlas duyduklarıyla bakışlarını babasına çevirdi. Az önce gördüğü zarf ve içinde olanlar babasına olan şüphesini arttırıyordu. Bu olayın peşini bırakmayacaktı. Katili kendi elleriyle öldürmeden ona huzur yoktu.

"Bende kardeşimi özledim. En son ki ayrılmamız pek iyi geçmemişti." Atlas ima ile kardeşine baktı. Barlas ona yapılan ima ile Atlas'ın omzuna elini koyup gülümsedi.

"Hayat sürprizlerle dolu. Bak şimdi yine bir aradayız." Atlas sinirle bakışlarını babasına çevirdi.

"Odamdan derhal çıkın. Böyle şeylerden hoşlanmadığımı söylemiştim. Gidip özleminizi başka yerlerde geçirin." Cevdet Bey sert sesiyle masasına yaklaşırken Barlas zarfı hızla cebine koyup kapıya doğru ilerledi.

Atlas elini yumruk yapıp derin bir nefes alırken Barlas'ın öksürmesi ile bakışlarını oraya çevirdi. Barlas abisine gelmesini işaret ettiğinde Atlas hızla kapıya ilerleyip odadan çıktı.

Sinirle duvara yumruklar atıp küfür etti.

"Sikeyim boktan bir durumun içindeyim."

"Yalnız değilsin ben de bu durumun içinde olmasam seni orada ölüme terk ederdim." Atlas bakışlarını Barlas'a çevirdi.

"Sana neden güveneyim? Eski sevgilimle yatan bir piçin tekisin üstelik çocuğu kabul etmeyip bana kumpas kuran da sensin yalan söylemediğini nerden bileceğim?"

"Güldürme beni Atlas. Ne istediğini bile bilmiyorsun. Hayatına bir anda Efsan'ı dahil ettin. Sude'den sıkılıp ondan ayrıldın. Onun bana gelmesi oldukça normal. Çünkü ben senin aksine ne istediğimi biliyorum."

TAKINTI Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin