21. Bölüm

23.8K 572 336
                  


Atlas sessizce karşısındaki manzarayı izlerken Barlas abisinin sessizliğine şaşkınlıkla bakakalmıştı. Normalde onu zorla tutuyor olması gerekirken beklediğinden sakin duruyordu.

"Sessizliğin pek normal değil. Senin şuan bu mekanı onların başına yıkman gerekirken beklenmedik bir şekilde sakinsin."

"Sakin olduğumu nerden çıkardın?" Atlas bakışlarını Barlas'a çevirdi.

"Aklımdan geçenleri hayal bile edemezsin. Güvendiğim adamım hain çıktı üstelik babam dediğim adam arkamdan işler çeviriyor." Atlas belinden çıkardığı silahı Barlas'a uzattı.

"Al ve tetiği çek." Barlas abisinin uzattığı silahı alıp ona baktı.

"Bu gece beni öldürmen için sana bir şans veriyorum. Ya adam gibi karşımda durup o tetiği bana karşı çekersin. Ya da yanımda olur bize karşı doğrultulacak silahlara karşı dimdik durursun." Barlas elindeki silahı Atlas'ın alnına doğrulttu.

Atlas ona doğrultulan silahla yüzünde bir sırıtış oldu. Barlas silahı hızla Atlas'tan çekip başına dayadı. Atlas beklenmedik hareketle sessizce Barlas'ı izledi. Barlas tetiği çektiğinde yüzünde tebessüm oluştu. Beklediği gibi silah boştu.

"Güven testini geçtim mi?" Atlas karşısındaki adamın zeki tavrına karşı başını salladı. Barlas silahı Atlas'a uzatarak ona baktı.

"Hiçbir zaman abi kardeş olmadık. Ve olmayacağız da ama sana ne olursa olsun asla ihanet etmem." Atlas karşısında duran kararlı gözlere baktı.

"O zaman bundan sonrası için bizden korksunlar." Atlas bakışlarını ilerideki manzaraya çevirdi. Samet babasına hızla dosyaları verip oradan uzaklaştı. Babası elindeki dosyalarla odasına giderken elini sıkıca yumruk yaptı. Boynundaki damarlar belirgin olurken öfke bütün bedenini ele geçirmişti.

"Yarın sevkiyat var. Bütün malları senin depoya saklamışlar." Atlas duyduklarıyla hızla yanındaki bedene bakışlarını çevirdi.

"Böyle birşey olamaz. O mallar çok tehlikeli polis baskını olur-" Atlas aklına gelenlerle susmuştu.

"Polis baskınında direk seni içeri alırlar. Çünkü babam senden habersiz bütün malları üzerine geçirdi. Tabi çoğu polislerin incelediği mallar."

"Bunun hesabını verecek." Atlas öfkeyle gidecekken Barlas kolundan tutup durdurdu.

"Sakin ol. Bu gece sevkiyatı durduracağım. Yarın sabah mekana polis baskını yapılsa bile o sırada malların yerini çoktan değiştirmiş olacağım."

"Ve sonra polise yeri ihbar mı edeceksin?" Atlas'ın söylediklerine Barlas başını sallayarak onayladı.

Atlas telefonundan saate baktığında telefonu kapatıp Barlas'a döndü.

"Yarın durumu haberleşiriz." Kapıya doğru ilerlerken Barlas hızla karşısına geçti.

"Annenin otopsi sonucunu gördün mü?"

"Hayır uzun zaman önce kayıtların kaybolduğu söylendi." Barlas cebinden çıkardığı telefonu Atlas'a uzattı.

"Bunlar annenin öldüğü yıla ait raporlar. O zamana ait raporların kaybolması imkansız çünkü bizzat belgeler dosyalanmış bir şekilde hastanede tutuluyor." Atlas belgeleri incelediğinde annesinin ölümden sadece 2 gün sonraya ait rapora göz attı.

"Bu annemin ölümünden 2 gün sonraya ait." Barlas abisinin söyledikleriyle telefonundan gösterdiği rapora baktı.

"Yani raporlar bizzat ortadan kaldırılmış yada hala saklanıyor olabilir. Ama neden Otopsi sonucu bu kadar gizli tutulsun?" Atlas aklına gelen anılarla gözlerini kapattı.

TAKINTI Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin