~40~

16.3K 1.1K 511
                  

Hello!

Başlamadan önce bir bilgi geçmek istedim.

Bundan sonra bölümlere koyduğum şarkılar için bölümün içine açmanız gereken yeri yazacağım. İşareti aldığınız an açabilirsiniz. :D

Keyifli okumalar❤️‍🩹
__________________________________

"Melih sana soruyorum! Kim hamile?"

Eliyle gözlerini kırpıştıra kırpıştıra bizi izleyen Sütlaç'ı gösterdi.

"Sütlaç hamile işte. Öylesine söyledim ben onu. Dilim sürçmüş."

İnanmamıştım tabii ki bu yalanına. Kimin hamileliğini ne için saklıyordu acaba? Daha fazla sorgulamayacaktım çünkü onunla daha fazla konuşmak istemiyordum. Sütlaç'ı çantasına yerleştirip kapattım ve ona uzattım.

"Muayene ücretin yok. Bu süreçte ne yapman gerektiğini düzenli olarak gittiğin veterinerden öğrenirsin. İyi geceler." dedim ve eldivenlerimi çıkarıp attım. Sonra da muayenehaneden ayrıldım.

Melih'e karşı içimde yenemediğim bir öfke vardı. Onu affetmeni engelleyen bir öfke... Ama ondan kopmamı engelleyen yine yenemediğim bir duygu da vardı. Aşk...

...

~Ulaş Yazıcı~

Son bir aydır ilk kez dün gece beraber aynı evde kalmıştık Işık ile. Onda bana karşı nedenini kafamda oturtamadığım bir uzaklık vardı. Çoğu zaman kaçıyordu benden. Neden böyle yaptığını sorduğumda ise inkar edip geçiştiriyordu. Bunun onun için geçici bir süreç olduğunu düşünüp çok üstüne gitmemiştim.

Işık salonda oturmuş televizyon izlerken ben de mutfakta bir şeyler hazırlıyordum. Akşam yemeği için ona güzel bir şeyler hazırlamaya karar vermiştim. Onu biraz mutlu etmek ve bu depresif halinden az da olsa uzaklaştırmak istiyordum. Bunun için de elimden gelenin en iyisini yapmaya hazırdım.

Burası onun evi olduğu için ne olursa olsun kendi evim kadar her şeyin yerini bilemiyordum. Hazırlayacağım yemek için gerekli olan malzemelerden biri de zerdeçal tozuydu ama bir türlü bulamamıştım. Salona geçtim Işık'a sormak için.

"Aşkım zerdeçal kalmadı mı evde?" dedim düşünceli bir halde.

Sorumun üzerine o da biraz düşündüğünde aklına bir şey geldiğini anladım.

"Ben maske yapmak için odama götürdüm galiba onun kavanozunu. Bir baksana odaya."

Tamam dercesine başımı sallayıp odasına geçtim. Görünürde yoktu. Başucundaki çekmeceleri aramaya başladım. O sırada zerdeçal kavanozu ararken elime bir dosya geçti. Bir hastane dosyasıydı bu. Normalde kimsenin özeline bakmak huyum değildi ama bu benim her şeyden çok sevdiğim sevgilimin sağlığıyla ilgili bir şeydi sonuçta.

Yazanları önemsiz kısımları atlayarak içimden okumaya başladım.

"Hasta Adı Soyadı: Işık Erdem... Kan değerleri sonrası tanı... 2 haftalık gebelik..."

Okuduğum şeyler öyle bir şaşkınlık bırakmıştı ki bana. Hayatımda ilk kez ne tepki vereceğimi bilemiyordum. Raporun tarihine baktığımda bundan bir ay öncesi olduğu gördüm. Ve orada öylece kalakaldım.

~Işık Erdem~

Tam bir ay geçmişti hayatımı iki kişi yaşamaya başlayalı. Aldırıp aldırmamak arasında karar vermeye çalışırken iyice bağlanmıştım ona. Eğer sadece bir anlığına ona güzel bir aile verebileceğimi anlasam Ulaş'a sevinçle bağıra bağıra bizim bir bebeğimiz olacak derdim. Ama ben iyi bir annenin nasıl olması gerektiğini bilecek bir yaşta değildim. O yüzden onu dünyaya getirmek bencillik gibi geliyordu.

12 VE 14 (Texting)Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin