Mítoszok - A néma Isten

139 11 0
                                    


Odin, mint Vegtam, a Vándor nem csak az óriásokkal vagy az emberekkel találkozott  Jötunheimbe és Midgardba tartó útjai során. Volt szerencséje még istenekhez, akik távol éltek Asgardtól  és olyanokhoz is, akik hasonlóképpen Midgardba vagy Jötunheimbe vándoroltak. Egyik ilyen isten, aki ugyancsak távol él Asgardtól, Vidar, Odin néma fia volt. Messze, egy sűrű erdőben élt, ahol óriási fű nőt, és az ágak beleptek mindent. Mellette volt felnyergelve lova is, amely mindig készen állt arra, hogy szélsebesen eljusson oda, ahova gazdája kívánja. Egy napon eljött hozzá Odin, mint Vegtam, a Vándor, hogy beszéljen vele.

- „Ó Vidar, " mondta, - „a fiaim között te vagy a legkülönlegesebb, aki még akkor is élni fog, mikor mi már mind eltávoztunk az élők sorából; az isten aki tovább viszi Asgard összes teremtményének az emlékét egy olyan világba, ahol nem ismerik még hatalmunkat. Ó Vidar, tudom, miért vagy itt, és hogy miért legel lovad nap mint nap arra várva, hogy bármikor útnak indulhasson: te leszel az, aki majd e lovat megülve megbosszulod apád halálát."

- „Csakis neked, Vidarnak,  a Néma Istennek fogom hát elmondani cselekedeteim okát. Tudod-e azt, hogy én, Odin, az Istenek Legidősebbike, miért lógtam Yggdrasil fáján kilenc napon és éjszakán keresztül, miközben a saját dárdám szúrt át engem? Azért, hogy bölcsességet szerezzek, ami hatalmat ad mind a kilenc világ felett. A kilencedik éjszakán megjelentek szemeim előtt a Bölcsesség Rúnái és miközben lecsúsztam a fáról, magammal ragadtam őket."

„Elmondom azt is, hogy miért is repülnek a hollóim hozzád, csőrükben bőrdarabokkal

Oops! This image does not follow our content guidelines. To continue publishing, please remove it or upload a different image.

„Elmondom azt is, hogy miért is repülnek a hollóim hozzád, csőrükben bőrdarabokkal. Azért hogy készíthess magadnak egy szarut, amit viselve képes leszel egy hatalmas farkas állkapcsát szétszaggatni. A föld összes cipésze azért dobja a már nem használható bőrdarabokat a földre, hogy aztán te elkészíthesd belőle a farkas-tépő szarud."

„A föld lakóival tanácskoztam, és elmondtam nekik, hogy vágják le halottaik kéz- és lábkörmeit, nehogy az óriások ezeket felhasználva megépítsék maguknak a Naglfar körömhajót, amivel aztán majd északról feljöhetnek az Istenek Alkonyán. "

„Mondok még mást is, Vidar. Én az emberek közt élve, egy hős lányával háltam. A fiam, a halandók közt fog élni. Sigi lesz neve, és tőle fognak származni a hősök, kik majd Valhalla csarnokát töltik meg, az én saját csarnokomat Asgardban, hogy aztán egy nap az óriások és Surtr pusztító Tűzkardja ellen vonuljanak."

Odin sokáig maradt azon a helyen, hogy néma fiával, Vidarral beszéljen, aki túléli majd Asgard elestét, és aki új napra virradva továbbviszi az Ászok és a Vánok emlékét az új világba. Befejezve mondanivalóját, keresztülment a vadonon, amelyeket a fűk és bokrok sűrűn benőtték, és ahol Vidar lova várta, hogy mikor érkezik el az idő hogy útjára induljon. Végül arra a tengerpartra ment, ahol az Ászok és a Vánok összegyűltek, hogy Aegirnél, a tenger istenénél lakomázzanak.





Nos, ezennel a Skandináv Mitológia véget ért. Remélem hogy tetszett ez a könyvem is, és továbbra is velem maradtok drága olvasóim. Nagyon szépen köszönöm nektek hogy olvastátok, vagy éppen olvassátok ezt a könyvet. További szép estét kívánok nektek.

Skandináv Mitológia! (BEFEJEZETT)Where stories live. Discover now