Gün Batımı

1K 124 24
                  

İyi okumalar 💜

Kontrol edemedim yanlışım varsa kusura bakmayın lütfen 😍

...

Kral Kim Taehyung hastaydı... Uzun zamandır devam eden iştahsızlığı epey zayıflamasına sebep olmuştu. Son günlerde saray içinde dolaşacak, devlet işleriyle uğraşacak gücü bile kendinde bulamıyordu. Şimdi ise odasında ateşler içinde yatıyor, sarayın hekimleri tarafından muayne ediliyordu.

"Kral'ın nesi var, mevsim değişikliği mi onu hasta eden?"

"Olabilir, Kral'ımızın hassas bir bünyesi var. Ateşini düşürecek ilaçları verdik bir süre dinlenirse bir şeyi kalmayacaktır."

Chris hekimin sözleri üzerine derin bir nefes almış, Kral'ın solgun yüzüne bakarak iç geçirmişti. Kral'ı aylardır iyi değildi, bunu gören yalnızca kendisiymiş gibi geliyordu ona. Amansız bir hastalığa yakalanmasından korkuyordu. Neyse ki doktorlar bunun sadece mevsim değişikliği sebebiyle olmuş olacağını söyledikleri için bir nebze olsun rahatlamıştı.

Hekimler odadan çıktığında Kral'ın dinlenmesi için onu orada yalnız bırakıp sarayın bahçesine çıktı. Elini arkasına bağlamış, sararmaya yüz tutmuş ağaçlarla çeviri yolda yürürken çeşmenin başındaki Park Jimin'i görerek yanına ilerlemişti. İkili birbirine selam verdikten sonra az ilerideki çardaklardan birine geçerek oturduktan sonra sohbete başladılar.

"Kral'ımız iyi mi hasta olduğunu işittim?"

"Uzun zamandır iyi değil. Sürekli düşünüyor, yemek yemiyor ve yüzü eskisi gibi gülmüyor. Ona iyi gelen şeyleride yapmaz oldu. Resim çizerdi, şiir yazardı. Çoğu zamanını bir göl kenarında yalnız geçirirdi. Kendini severdi ama sanki şimdi kendinden nefret ediyor gibi... "

" Belki evlenmek ona iyi gelir, sahi neden düğün ertelendi biliyor musun sen? "

" Bana kalırsa Kral'ım Prensesle evlenmek istemiyor. Belki de onu üzen, hasta eden budur. "

" Belki de aşık olduğu başka biri vardır. "

" Sanmıyorum Kral'ım kadınlara pek düşkün biri değil. Aşka inanmıyor olmalı.. "

" Belki de aşkı sadece kadınlarda aramıyordur olamaz mı? "

Chris öfkeyle yanındaki ulağa döndü." Canına mı susadın sen, ahlaksız düşüncelerini kendine sakla. "

Jimin ise yalnızca omuz silkti. Chris onun arkadaşı olduğu için böyle rahat konuşabiliyordu. Yoksa saray içinde böyle konuşmaya cesaret edemezdi." Aşkı cinsiyetlere bağlama Chris. Sığ düşüncelerinden kurtulamayacak kadar korkaksın. Kral'ın ise yasaklı kitaplara, özgürlüğe düşkün. Eğer at gözlüklerini çıkarırsan Kral'ını hasta edenin ne olduğunu görebilirsin. Ben görüyorum, hatta biliyorum."

"Ne biliyorsun söyle bana?"

"Asla! Gitmem gerek. Kral'a vermem gereken bir mektup var."

Jimin, Chris'in yanında kalkıp saraya doğru yürümeye başladığında aklından geçen kesinlikle Kral'ın hasta olma sebebinin aşk olduğuydu. Prens Jeon ile Kral arasında mektup ve diğer haberleri taşıyan kendisiydi. Hem Prens'in hem de Kral'ın arasında bir şeyler olduğunu hissediyordu. Hatta buna emindi çünkü Prens Jeon ne zaman Kral'a göndermesi için bir mektup verse yüzündeki heyecanı görüyordu. Kral Kim Taehyung'un da ondan kalır yanı yoktu çünkü Prens hakkındaki havadisleri dinlerken gözlerindeki duygu değişimlerini görebiliyordu Jimin. Bunu yadırgamıyordu çünkü kendisi de Komutan Min'den hoşlanıyordu. Ama Komutandan bir türlü iletişim kuramıyor, onunla yakınlaşma çabaları boşa gidiyordu.

Bloody Love // taekookHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin