XII

25.2K 1.6K 188
                  

"Langıdılanlan langıdılanlan
Samsak döveciii
Gümbüdü gümbam gümbam gümbam
Ebe güme-" Ali abinin kafasına atılan yastık ile çok şükür sustu.

"Bir daha söylersen eğer bir taraflarından tutup asarım seni!" Miran abinin tehdidi ile gözlerim kocaman olurken Ali abi çok da takmadı bir yerine.

"Bakayım umrumda mı? Baktım. Yok değilmiş. Langıdılanla-" Miran Abi oturduğu koltuktan hışımla kalkıp Ali abinin üzerine atladı.

"Ben senin ağzının ayarını sökeyim Ali. Beynindeki her nöronunu tek tek ayırıp si-" kulağıma kapanan el ile yanıma baktım. Efe abi kavga eden ikiliye bağırıyordu bir yandan da. Ancak ne Miran abi sustu ne de kulağımdaki eller kenara çekildi. Dakikalar sonra artık nefesi tükenen Miran sakinleşince kulağımdaki baskı da kalktı.

Az önce dayak yiyen Ali abi değilmiş gibi uzandığı yerden gülerken o, Miran abi de dakikalar süren küfürleri etmemiş gibi yarım bıraktığı kitabını eline alıp ufak bir sırıtışla okumaya devam etti.

Erkekler ve kavgaları.

"Kusura bakma güzelim. Bu ikisinin ayarı yok." Efe abiye gülümseyip göz kırptım.

"Sorun yok. Baran ve Arselden alıştım bu tür olaylara." Aslında normal olan cümleme rağmen Miran abi tek kaşı havada kafasını kitaptan kaldırdı.

"Senin yanında küfür mü ediyordu düşüncesiz pi-" ensesine yediği tokatla sustu Miran abi.

"Kendine de küfrettiğinin umarım farkında olursun Bay Zeka Küpü. "Polat abi sabır çekerek onlardan uzaklaşırken gülerek izlediğimi fark ettim. Kendime frenlemeye çalışamadan kapı çaldı. Seval Hanım kapıya doğru giderken Efe abi saçımdan bir tutam almış inceliyordu.

Dişlemediği sürece sorun yok.

"Efendim, Alper ve Soner Bey geldiler." Cümlesini bitirmesi ile içeriye girdi bahsi geçenler.

"Biz bunu televizyondan mı duyacaktık kuzen?" Bahsettiği konunun ben olduğunu saniyeler içinde sadece bana bakmasıyla anladım.

İyi de ben ne ala-

"Neyseki görünüşe göre Batu dan önce geldim. Buna da şükür. Merhaba yeni kuzen. Ben bu sülalenin yakışıklılık ve cazibelik çıtasını yükselten kuzenin Alper." Dibime kadar girip birden bana sarılan kişi ile donup kaldım.

Sırtımı sıvazlayıp vurmaya başlayınca biri tarafından çekildi üzerimden.

"Gerizekalı insan gibi dur şurada bi! " onunla beraber gelen ve büyük ihtimal daha büyük olan kızarken adının Alper olduğunu öğrendiğim kişi ay daha doğrusu kuzen kişisi sadece gülüyordu.
Az önce konuşan, büyük olduğunu düşündüğüm ve isminin Soner olduğunu öğrendiğim abi ya da adam ya da çocuk ya da insan kişisi her neyse yani bana dönüp elini uzattı.

"Aramıza hoşgeldin minik." her ne kadar minik kelimesine takılsam da ilk dakikadan olay çıkmasın diye sadece ufak bir sırıtış ile elini sıktım.

Çok sürmemişti ki zaten Ali abi aramıza girdi.

"Hop hop! Benim kardeşime kim minik diyor! O benim miniğim! Benden başka kimse öyle diyemez" Polat abi köşede sabır çekerken ben Ali abiye şoklar içinde bakıyordum.
Dakika bir gol bir!

Senin miniğin ne ara olduk hayırdır yani?

Alper -yaşımızın çok olmadığını varsayarak- Ali abinin ensesine vurup

"Senin benim mi var lan pezevenk!" dedi.

Ben daha tepki veremeden araya giren Efe abi ile Alper de ensesine tokat yedi.

ALÇİNHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin