BÖLÜM 4

12.8K 925 180
                  

🌸🌸 Satır arası yorum yapmayı unutmayın :) 🌸🌸

Medya: Romeo

Bölüm Sözü: Hiç kimseyi kontrol edemezsiniz, sadakat içten gelir. 

ღKeyifli okumalarღ

Fatih arabayı kullanırken arkada kavga eden çocuklarına umutsuz bir bakış attı. Kavganın ana konusu yoktu bile. Canları sıkılmış ve tartışmaya başlamışlardı. 

Kavganın ciddiyetsizliği Fatih'i güldürüyordu da. 

Amber "Sadece düz renk pijama takımı almalıydık." diye isyan ediyordu. Alparslan başını iki yana salladı. 

Alparslan "O dinozorlu takım sana çok yakışacak eminim." dediğinde amber göz devirmişti. Ağabeyi onunla dalga geçiyordu. Kahvaltıdan sonra bir mağazaya girip pijama takımları bakmışlardı. Amber düz renk takımlara yönelirken Alparslan küçük kardeşine baskılı takımlar gösterip kızdırmıştı. En son Amber dinozorlu pijamaya göz ucuyla bakmıştı sadece. 

Ama Alparslan için o ufak bakış yetmişti hemen takımı almıştı. Amber ağabeyine umutsuz bakışlar attı. Şuan ikisi de aslında tartışmıyordu yaptıkları hararetli konuşma tamamen keyfiydi. 

Amber "Sonuçları öğrenince kahve içmeye gidelim. Canım tatlı istedi." dediğinde Fatih başını salladı. 

Fatih "Eve geçeriz isterseniz beraber yaparız tatlıyı. Akşam üzeri direk plaja ineriz." Amber ve Alparslan önce birbirine baktı sonra ikisi de başını sallayıp babalarını onayladı. 

Alparslan "Eve uğramadan veterinere uğrayalım Romeo'nun işleri bitmiş mi bakalım." Fatih onaylar mırıltılar çıkardı. 

Romeo Amber ve Alparslan'ın sahiplendiği köpekti. Alparslan ile çok iyi anlaşırlardı ama Romeo Amber'e ayrı bir düşkündü. Rottweiler cinsi bir köpekti. Oldukça iri ve güçlü bir yapısı vardı. Görünüşünün aksine çok oyuncu bir yapısı da vardı. Özellikle çocuklar Romeo için karşı koyulamaz bir oyun arkadaşıdır. 

Hastanenin açık otoparkından hastane girişine doğru yürürken Fatih Amber'i Alparslan'ın kolunun altından çekip aldı. Alparslan babasına ne yapıyorsun bakışları atarken Fatih işaret parmağını oğluna doğru salladı. 

Fatih "Kızımdan uzak dur ilk üretim." dediğinde ortamın ciddi havası anında bozuldu. Yerini kahkahalara bıraktı. Amber babasının beline kolunu dolayıp sıkıca sarıldı gülerek. Fatih de kızını kendine daha çok çekip başının üzerine kokulu bir öpücük kondurdu. 

Onlar gülerek hastaneye girerken biraz gerilerinden gelen Karaman ailesini fark etmemişlerdi. Meriç bey deli gibi Fatih'in yerinde olmak istiyordu. Oğuz ise hayli şaşkındı. Alparslan'ın Amber Tomris'e bakarken nasıl sevgi ve şefkat ile baktığını görmüştü. Oysa Amber Tomris'in onun kardeşi olmama ihtimali vardı ama bu onların arasını hiç açmışa benzemiyordu. Defne'ye baktı bir onlardan uzak yürüyordu. İçinden nefret duygusu bile yoktu ona karşı. 

Defne artık Karaman ailesi için öyle biriydi ki ondan nefret dahi etmiyorlardı... 

En acısı bu değil miydi? Nefret bile edilmeyecek kadar sevilmemek, yok sayılmak... 

Sertçe yutkundu Oğuz. Amber Tomris bir gün ona da Alparslan'a baktığı gibi bakar mıydı? Alparslan'a sarıldığı gibi sarılır, öper miydi? Amber Tomris ona kız kardeş olur muydu? Yoksa Defne gibi mi yapardı? Kendinden itip, zarar mı verirdi? Duyguları ile oynayıp kanatır mıydı?

Delice korkutmuştu bu düşünce onu. Defne'ye güvenip yaşadığı şeyleri bir kere daha yaşayamazdı. Bunu ne o kaldırabilirdi ne de ailesi. Bu sefer olmazdı. 

Amber Tomris - Gerçek aileHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin