BÖLÜM 8

11K 903 178
                  

🌸🌸 Satır arası yorum yapmayı unutmayın:) 🌸🌸

ღKeyifli okumalarღ

"Ambereeeeer" çiftliğin bahçesinden gelen bağırış sesiyle Karaman erkekleri Fatih ve Turan'a baktı.

Fatih homurdanırken, Turan gülüyordu.

"YAAA Ambeeeeeer!" Yine aynı bağırış ile Fatih ayaklanıp teras demirlerinden aşağı seslendi.

"Lan Metehan! Ne bağırıyorsun lan yine!" Diye seslendi Fatih. Metehan başını kaldırıp teresa bakınca Fatih'i gördü gülümseyip el salladı.

"İyi akşamlar Fatih amcacım. Fırlama Amber'i soracaktım nerede olduğunu biliyor musunuz?" Metehan'ın bir anda büründüğü efendi kişilik Fatih'i güldürdü. Çocuklarının arkadaşı da çocuklarına benziyordu. 

"Ne yapacaksın kızımı?" Diye sorduğunda Metahan sevimli sevimli gülümsedi. İnşallah izni koparırdı.

"Akşam sahilde toplanıyoruz biz yine bu gün toplanma günü Amber bizim gruba söyle bir mesaj döşemiş yüksek müsadeniz ile okuyayım 'Ben gelmeyeceğim akşam.' demiş." Başını kaldırıp Fatih'e baktı tekrar mimik oynamadığını görünce elini kalbine atası geldi.

Adam Nuh diyor Peygamber demiyordu! Karahan ailesinin inadının kaynağını merak ediyordu. Bu ailenin kökeni araştırılmalıydı ona göre. 

Derin nefes alıp devam etti. Bu izni koparması şarttı.

"Şimdi sizde biliyorsunuz ki bizim Fırlama ve biricik abisi kısaca buraların meşhur ikilisi Karahan kardeşler olan Amber ve Alpa-"

"Lan kısa kes şunu kafa lan bu! Konuş yoksa gelir oraya ayağımın altına alırım seni Metehan!" Diye çıldırırca bağırdı Fatih.

Metehan'ı tanırdı iyi çocuktu ama çok konuşurdu. Büyük sorundu bu, konuşmaya başlayınca susmadan saatlerce konuşma potansiyeli vardı. Dinleyen ve dinleyenler için pek hoş olmuyordu çünkü hem hızlı hem de çok konuşuyordu Metehan. İkisi bir arada hoş değildi.

"Tabi Fatih Amcacım. Akşam için ikna etmeye geldim." Dedi kısaca Metehan. Uzatmadı hiç amandı Albay'ın oğluydu Fatih kızdırmaya gelmiyorlardı ailecek. Amber'i yada Alparslan'ı ne zaman sinirlendirse pek hoş şeyler yaşamıyordu.

Gerçi Amber boksör olduğu için oluyordu böyle Fatih amcası boks yapıyor muydu ki?

Neyseydi göte kurşun yerdi bu ailede. Susmak lazımdı.

"Geç içeri gel teresa gelirler birazdan yemek ye bizle." Dedi Metehan başını sallayıp hemen koştu içeriye.

Kural bir: hiçbir Karahan ferdinin sözünü ikiletme.

Fatih Metehan'ın bu hallerine gülüyordu hep. Genç çocuk bir hayli çekiniyordu onlardan ama yapacağından da geri kalmıyordu. 

"Korkutma şu çocuğu Fatih." Diye homurdandı Turan. Metehan'ı severdi. Ailesini de tanırdı. Çocuklar beraber büyümüştü Amber ve Alparslan'dan ayırmazdı Metehan'ı. 

"Ne yapayım baba her gelişimde burada çocuk ailesinin evinde kaldığını bilmesem çiftlikte sizinle yaşıyor diyicem." Dedi babası gibi homurdanarak. Turan güldü.

"Tomris'in en yakın arkadaşı o hep buralarda zaten." Dedi oğluna bakarken. Oğlunun surat ifadesi değişirken keyifle izledi.

Oğlunu kızdırmaya bayılıyordu.

"Baba kovarım o veledi deme bana şöyle şeyler." Dediğinde Meriç araya girdi.

"Kimdi gelen çocuk?"

Amber Tomris - Gerçek aileHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin