BÖLÜM 6

11.8K 926 146
                  

🌸🌸 Satır arası yorum yapmayı unutmayın:) 🌸🌸

ღKeyifli okumalarღ

Fatih verandaya geçtiğinde Miraç bey gülerek Romeo'ya bakıyordu. 

Miraç "Amber'e cidden çok itaatkar." dedi gülerek. Fatih umutsuzca başını sallayıp onayladı. 

Fatih "Dedim ya Romeo için Amber hep öncelik. O ikisinin arasındaki bağ çok özel." Fatih oturduğunda Karaman gençlerine çevirdi bakışlarını.

Fatih "Hoş geldiniz çocuklar. Size de olaylı bir karşılama oldu kusura bakmayın." dedi gençlerde bakışlarını gezdirirken. 

Oğuz dışında hiçbiri burada olmaktan memnun değildi ilk gözlemine göre. Gerçi Oğuz nötr duruyordu. En küçük olan biraz çekingen duruyordu ona bakıp göz kırptı. 

Fatih "İlk seninle tanışalım yakışıklı. Fatih ben." dedi genç çocuğa elini uzatarak. Deniz karşısındaki adama baktı. Sıcak duruyordu ama çekiniyordu da. Anne babasına baktı önce. 

Anne babasından onay alınca Fatih'in ona uzattığı elini tuttu. 

"Deniz bende memnun oldum Fatih bey." dedi. Fatih gülümsedi. 

Fatih "Fatih amca bence daha iyi. Sık sık görüşücez." deyip göz kırptığında Deniz rahatlamıştı. Karşısındaki adam oldukça dost canlısı davranıyordu. 

Fatih Deniz'in yanında oturan gence elini uzattı bu sefer. Amber ile yaşıt duruyordu. Aralarındaki benzerliğe bakılacak olursa yüksek ihtimalle ikiziydi. 

Fatih'in uzattığı eli tutup sıktı Egemen. 

Egemen "Egemen, Egemen Karaman." dedi resmi bir tonda. 

Fatih "Yaşını merak ettim. Amber'in ikizi olabilir misin?" dediğinde Egemen rahatsızca kıpırdandı. 

Egemen "Sadece aynı yaştayız." deyip önüne döndü. İkizi olarak görmüyordu Amber'i. Ağabeyleri gibi o da kız kardeş istemiyordu. 

Karaman erkekleri bir kız kardeşe karşıydı. 

Fatih'in ister istemez kaşları çatıldı. İçinde bir huzursuzluk belirdi. Kızını iyi karşılayacak gibi değildi tanıştığı çocuk. Amber Egemen'in ikiziydi oysa, en çok onun ılımlı olması gerekmez miydi? 

Miraç oğlunun tavrı ile tedirgin oldu. Oğullarının ön yargısının farkındaydı günlerdir de Amber'i gördüklerinde şahit oldukları şeyleri anlatıp ön yargılarını kırmalarını söylüyordu ama anlattığı şeyler pek işe yaramış gibi değildi. Fatih'e çevirdi bakışlarını. Kaşlarını çatmış Fatih onu daha da gerdi. Fatih'in çocuklarını ne kadar seven bir baba olduğunu anlamıştı kısa sürede. 

Oğulları Amber'e kötü davranırsa Fatih Amber'i kimse ağzını açamadan çekip alırdı ellerinden. Miraç kızını kazanamadan kaybederdi. Bu onun soğuk terlemesine sebep oldu. 

Fatih Egemen'in sözünün üzerine bir şey söylemedi. Alparslan ve Atlas ile yaşıt duran gence uzattı elini. 

Yağız Fatih'in uzattığı eli tutup sıktı. "Yağız" dedi kısaca. Fatih başını sallamakla yetindi. Yağız ile ellerini ayırdıklarında masanın karşı tarafında oturan birbirine biraz benzeyen gençlere uzattı elini. 

"Ulaş" dedi kısaca biri. "Ulu" dedi diğeri ikizi gibi kısaca adını söyledi. Fatih sırayla ikisinin de elini sıktı. Ardından Oğuz'a elini uzattı. 

Fatih "Yeniden hoş geldin Oğuz." dedi dostça. Oğuz Fatih'in elini tutup sıktı. 

Oğuz "Hoş buldum Fatih abi." dedi. Fatih gibi dostça karşılık vermişti. 

Amber Tomris - Gerçek aileHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin