BÖLÜM 5

12.1K 939 170
                  

🌸🌸 Satır arası yorum yapmayı unutmayın :) 🌸🌸

ღKeyifli okumalarღ

"Babaaa yaaa!" Amber'in isyan bağırışları bahçeden bile duyulurken Fatih kahkaha atıyordu kızının haline. Kızının yüzüne bir avuç unu boca etmişti. Gözlerinin çevresi ve saçları bembeyaz olan Amber babasına kötü bakışlar atarken arkasını dönüp kek hamurunu karıştırmaya devam etti. 

Trip zamanı!

Fatih kızının beline kollarını dolayıp yanağına sert bir öpücük bıraktı. Neyse ki yanakları unlu değildi. Amber hiç tepki vermeden kaptaki yumurta ve şekeri çırpmaya devam ederken Fatih kızına kendini affettirmeye çalışıyordu. 

Alparslan tezgaha yaslanmış babasının kıvranışlarını izliyordu. Gayet keyfi yerindeydi. Şuan tek derdi babaannesinden yiyecekleri muhtemel azardı ama babaannesi ve dedesi eve gelmeden mutfağı temizleseler yeterdi. Çokta takılmıyordu en fazla suçu babaları üstlenirdi zaten. 

Dışarıdan duyulan araba sesi ile Alparslan dışarı adımlamaya başladı. Babası ve kız kardeşi bu halde çıkmasa iyiydi. Ki zaten duymamışlardı da. Verandaya çıktığı sırada arabadan inip eve yönelmiş Karaman ailesini gördü. İster istemez kaşları çatılırken kol saatine baktı. Saat 3 olduğu halde neden gelmişlerdi? 

Mine Karaman"Merhaba." diyerek nazik bir giriş yaptığında Alparslan aynı şekilde karşılık vermişti. Mine hanımsa erken geldikleri için biraz utanmıştı ama eşinin ısrarlarına karşı koyamamıştı. Daha doğrusu koymamıştı. Kızını o da daha yakından tanımak daha fazla zaman geçirmek istiyordu.

İçeriden yine keyif kahkahaları duyulmaya başladığı sırada herkes bir anlığına kapıya çevirdi bakışlarını. Alparslan'ın yüzünde memnun bir gülümseme oluşmuştu. 

Miraç Karaman "Amber'in sesi değil mi o?" Alparslan başını ağır ağır salladı. Burada başka kimin sesini duyabilirlerdi ki? Saçma soruydu kabul edin. 

Alparslan "Babamla beraber kek yapıyorlar. İçerisi gürültülü isterseniz veranda da bekleyin biraz biz içeriyi temizleyelim. Sonra siz babamla konuşursunuz." deyip içeri yönelmişti. 

Karaman ailesi bir şey demeyip verandaya kurulduğunda bir süre sonra içeriden gelen sesler susmuştu. Miraç'ın aklı Alparslan'ın dediği ilk cümledeydi. 

'Babamla beraber kek yapıyorlar'  Kızının keyif kahkahalarının sebebi değildi Miraç. Bu onu üzüyordu. Kızını daha yeni bulmuştu ancak yinede üzülüyordu işte. 

Fatih, Amber ve Alparslan hızla ortalığı temizlemişti. Amber ve Fatih duş almak için odalarına giderken Alparslan misafirlere ne içmek istediklerini sormuştu. Mutfağa dönüp herkes için kahve yapıp verandaya çıkmıştı. 

Mine "Amber ve Fatih bey nerede?" dediğinde kahveleri tepsiden masaya koyan Alparslan kısa süreli duraksadı. Başını kaldırıp Mine hanıma baktı. 

"Temizlenip gelecekler." deyip yerine oturmuştu. Sürekli Amber'i sormalarından rahatsızdı Alparslan. Anlayabiliyordu Karaman ailesini. Amber onların yıllar sonra bulduğu kızlarıydı. Merak ediyorlardı. 

Binlerce soru vardı akıllarında. Anlayabiliyordu. Amber hakkında ufacık bir fikirleri olduğu meçhuldü ama Alparslan kıskanç bir ağabeydi. Yeri gelince Amber'i babası ile bile paylaşmıyordu. Kız kardeşi değerlisi idi ve Alparslan değer verdiği şeyleri gözü gibi korurdu, severdi, paylaşmazdı. 

O sırada odasından çıkan Fatih'in sesi duyuldu evde. 

Fatih"Amber saçlarını kurut babacım." O sırada Mine ve Miraç'ın aklından aynı sorular geçti. 

Amber Tomris - Gerçek aileHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin