Monthy Python és a temetések

29 5 2
                                    

Ha temetésről van szó, akkor mindenki ugyanarra gondol: szomorú, megrázó, sírás


Azonban a brit temetési kísérőzenék toplistáján állandó dobogós a Brian élete című film legvégén felcsendülő Always look on the bright side of life.


Nemrég a Daily Telegraph jelenítette meg a cikkjét, amiben azt fejtegette, hogy az 1979-es bemutatója óta a film betétdala előkelő helyen szerepel, sokszor maga az elhunyt kéri ezt a végrendeletében.


Az egész dal körüli őrület a 2012-es londoni olimpián csúcsosodott ki, amikor is a záróünnepségen Eric Idle több mint 750 millió néző (helyi és tévés) előtt énekelte el a slágert, a több tízezer jelen lévő ember vele énekelte a refrént.


A legnépszerűbb temetési zenék között a dobogón megtalálható még az Az Úr az én pásztorom zsoltár és a Maradj velem, Uram vallási ének.


A legérdekesebb, hogy a top 20-as listában csupán 9 hagyományosnak mondható, akár 100 évvel ezelőtti temetésen is elképzelhető dal szerepel. A negyedik helyen a brit listában a BBC futball műsorának a Match of the Day főcímzenéje, hetedik helyen Robbie Williams Angels című száma, a kilencediken a Liverpool FC himnusza (You'll never walk alone), a tizenkettedik Celine Dion My heart will go on (Titanic), tizenkilencedik pedig az Óz, a csodák csodája slágere.


Vannak olyan zenék is, amit még ha az elhunyt a végrendeletében kér, akkor sem játszanak le egyházi temetésen, ilyen például John Lennon Imagine című nótája, vagy a Frankie goes to Hollywoodtól a Relax, vagy a God save the Queen a Sex Pistolstól. Lennon számát azért tiltja az egyház, mert nem fér bele az általuk közvetített értékekbe, hogy a dal úgy kezdődik, hogy Képzeld el, hogy nincs mennyország..., míg a Relax azért kapott bant, mivel eléggé szókimondó és sok benne a szexuális utalás.

TudástárWhere stories live. Discover now